SON TV

Emniyet teşkilatında bomba kulisler

Türkiye’nin Yüzyılı kabinesinde İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından hem İçişleri hem de Emniyet teşkilatında kulisler hareketlendi. SONTV, İçişleri Bakan yardımcılığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Daire Başkanlıklarıyla ilgili son kulislere ulaştı. Bakan Yerlikaya’nın aldığı brifingler sonrasında güvenlik politikalarıyla ilgili tüm birimlerin başarılı çalışmalarını takdir ettiği, çıtayı daha yükseğe çıkarmak için çalışmaların devam etmesi talimatını verdiği öğrenildi.

Emniyet teşkilatında bomba kulisler

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve başlamasının ardından gözler Emniyet Teşkilatına çevrildi. Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından geçtiğimiz gün Türk Polis Teşkilat’ın merakla beklediği 2023 yılı genel atamaları gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, 2023 yılı genel atamaları, ülkemiz ve milletimiz ile halkımızın huzur ve güvenliğinin teminatı, kahraman emniyet teşkilatımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. İçişleri Bakanlığındaki birçok birimde bayrak değişimi beklenirken kulislerde konuşulan son bilgilere SONTV, ulaştı.

 

BAKAN YARDIMCILIĞI’NA YENİ İSİM

İçişleri Bakan yardımcısı Muhterem İnce’nin önce Danıştay daha sonra ise Anayasa Mahkemesi üyesinin olmasının ardından İçişlerine Bakan yardımcısı atanmamıştı. Yeni kabineyle birlikte İçişleri Bakan yardımcılığına Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş’ın atanacağının kulislerde konuşulduğu öğrenildi.

 

BAKAN YERLİKAYA TERÖR VE GÜVENLİK BRİFİNGİ ALDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve başlamasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Terör Başkanlarından terör örgütleriyle ilgili brifing aldığı öğrenildi.

 EMNİYETİN ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE KARŞILADI

Bakan Yerlikaya’nın aldığı brifingler sonrasında emniyetin çalışmalarını beğendiği, güvenlik politikalarıyla ilgili çıtayı daha da yükseltmek için çalışmaların aralıksız devam etmesi talimatını verdiği öğrenildi.

GÖZLER BÜYÜKŞEHİR VE EMNİYET BAŞKANLIKLARINDA

Bakan Yerlikaya’nın Emniyet Teşkilatında başkentte çalıştığı bazı başkanlıklarda da değişim yapabileceği konuşulmaya başladı. Bazı büyükşehirlerde Emniyet Müdürleriyle ilgili değişim beklenirken, daire başkanlıklarında da Bakan Yerlikaya’nın bir süre yapacağı değerlendirmelerin ardından karar verebileceği kulislere yansıdı.

 

İLK VEKALET OLARAK GÖREV YAPAN MÜDÜRLÜKLERE ATAMA OLACAK

Bakan Yerlikaya’nın ilk etapta emekli olan ya da yer değiştirmesi nedeniyle boşalan İl Emniyet Müdürleriyle ilgili atama yapmasının beklendiği öğrenildi. Samsun, Ağrı, Düzce, Yalova ve Adıyaman İl Emniyet Müdürlerinin vekaleten görev yaptığı, bu illere atamaların yapabileceği, kararnamede bazı İl Emniyet Müdürlerinin de değişebileceği öğrenildi.