SON TV

Endonezya’da 188 kişi taşıyan yolcu uçağı düştü!

Endonezya'da Lion havayollarına ait yolcu uçağı kalkıştan kısa süre sonra denize düştü. 189 kişinin bulunduğu uçağın düştüğü bölge tespit edildi. kazada kurtulan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Endonezya’da 188 kişi taşıyan yolcu uçağı düştü!

Endonezya’da, içinde 188 kişinin olduğu yolcu uçağının denize düştüğü bildirildi.

Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu (BASARNAS), Lion Havayollarına ait Boeing 737 MAX 8 tipi Lion Air JT 610 yolcu uçağının, başkent Cakarta’dan Sumatra Adası’ndaki Pangkal Pinang kentine gitmek üzere kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra düştüğünü açıkladı.

​Yerel saatle 06.20’de havalanan uçak ile 06.33’te radar bağlantısının kesildiği, uçağın düştüğü bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildiği belirtildi.

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı da, uçakta 188’i yolcudan 7’si mürettebat ve 1’i bebek olmak üzere toplam 188 kişinin bulunduğu bilgisini paylaştı.

Yetkililer, yerel saatle 06.20’de havalanan uçak ile 06.33’te radar bağlantısının kesildiğini belirtti. Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu (BASARNAS) Başkanı Muhammad Syaugi, başkent Cakarta’dan Sumatra Adası’ndaki Pangkal Pinang kentine gitmek üzere, kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra düşen 188 kişinin olduğu yolcu uçağının enkazının bulunduğunu açıkladı.

CEO: ÖNCEKİ UÇUŞTA TEKNİK ARIZA YAŞANDI

Lion Air’in CEO’su Edward Sirait gazetecilere, uçağın bir önceki Jakarta uçuşunda teknik bir arıza meydana geldiğini ancak arızanın prosedürlere göre çözüldüğünü açıkladı. Sitrait, havayolu şirketinin aynı tip uçaktan 11 tane daha sahip olduğunu ancak diğer uçaklarda böyle bir sorun yaşanmadığını ifade etti.

Lion Air’den yapılan bir başka açıklama da ise; uçakta bir İtalyan yolcunun yanı sıra bir de Hindistanlı pilot olduğu belirtildi.

YOLCULARIN CESETLERİNE ULAŞILIYOR

Kurtarma ekipleri denize çakılan JT610 sayılı uçakta bulunan yolculardan bazılarının cesetlerine ulaştı. Endonezyalı yetkililer uçaktaki yolcuların tümünün yaşamını yitirmiş olabileceğini açıkladı.

AP – AFP

ETİKETLER: