SON TV

Enflasyonla mücadele kapsamındaki indirim kampanyasına büyük destek

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na katkı sağlamak maksadıyla yürütülen indirim kampanyasına destek verdiğini açıklayan kurum ve kuruluşların sayısı arttı

Enflasyonla mücadele kapsamındaki indirim kampanyasına büyük destek

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın öncülüğünde “#TürkiyeKazanacak” etiketiyle dün faaliyete geçen “enflasyonlamucadele.org.tr” internet sitesinden indirim kampanyasına destek verdiğini açıklayan kurum ve kuruluşların sayısı yüzü geçti.

Bu kapsamda, Koç, Sabancı, Boyner, Eczacıbaşı, Yıldız, Doğuş Grubu, Teknosa, Koçtaş, Şok, A101, Metro, Migros, Carrefour, BİM, D&R, Beymen, Fabrika, Network, Kiğılı, Damat, MÜSİAD, TÜSİAD, YASED, TOBB, Sinpaş GYO, Bereket Sigorta, AOÇ, TMO’nun da aralarında yer aldığı 100’den fazla kuruluş kampanyaya destek verdiğini açıkladı.

ÖZEL SEKTÖRÜN DESTEĞİ HEDEFLENMİŞTİ

Bakan Albayrak, Türkiye’nin, enflasyonla mücadelesinde başarıya ulaşması için kamu öncülüğünde başlatılan programın, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflediğini belirtmişti.

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na katkı sağlamak isteyen tüm firmalara, ürün ve hizmetlerinde yıl sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulunulmuştu.

Öte yandan, siteye kayıt yaptırmasa da çok sayıda dernek, oda ve şirket de açıklamalarıyla kampanyaya destek verdiklerini bildirdi.