SON TV

Ersun Yanal maç sonu basın açıklamasında ne oldu? İşte şok Ersun Yanal protestosu

Ersun Yanal'a maç sonunda şok protesto. Trabzonspor ile Fenerbahçe'nin berabere kalmasından sonra basın mensuplarını açıklama başında soru sormama konusunda tembihleyen Ersun Yanal görülmemiş bir protesto ile karşılaştı. Basın mensupları bu sözü duydukları an salonu boşalttı ve Yanal boş koltuklara konuştu

Ersun Yanal maç sonu basın açıklamasında ne oldu? İşte şok Ersun Yanal protestosu

Ersun Yanal’ın, dün akşam oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası yaptığı basın açıklaması öncesi soru almayacaklarını belirtmeleri üzerine basın mensupları salonu terk etti.

Fenerbahçe’nin Trabzonspor’la 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından düzenlenen rutin maç sonu basın toplantısına gelen Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın konuşmasından önce, kulübün medya sorumlusu Çağrı Çobanoğlu, Ersun Yanal’ın kısa bir değerlendirme yapacağını ve soru almayacağını açıkladı.

BASIN MENSUPLARI SALONU TERK ETTİ

Fenerbahçe’nin medya sorumlusunun basın toplantısı öncesinde Ersun Yanal’ın kısa bir konuşma yapıp soru almayacağını söylemesi üzerine, basın mensupları tepki gösterdi.

Bu olayın ardından basın mensuplarının büyük kısmı toplantı salonunu terk etti.

Spor Toto Süper Lig’in 30’uncu haftasında Fenerbahçe ile Trabzonspor 1-1 berabere kalırken, müsabakanın ardından basın toplantısına katılan Ersun Yanal, soru kabul etmedi. Yanal’ın soru almayacağının açıklanmasının ardından birçok basın mensubu toplantı odasını terk ederken, Yanal az sayıda kalan basın mensubuna açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’de Trabzonspor karşısında 1-1 berabere kalan Fenerbahçe’nin teknik direktör Ersun Yanal, aldıkları sonuçların mutlu edici olmadığını belirterek, “Biz kazanmak için oynarız. Kazanmak için sahada oluruz.” dedi.

Ersun Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, yıpratıcı bir maç oynadıklarını söyledi.

Ersun Yanal, şunları kaydetti:

“Oyun gücü, mücadelesi oldukça yüksek oldu. Aslında aldığımız sonuçlar mutlu edici değil. Biz kazanmak için oynarız. Kazanmak için sahada oluruz. 10 kişiyken yapmış olduğumuz tavır etkileyiciydi. Bu kadar kolay ve basit kartlarla Fenerbahçe yıpratılacak bir takım değil. Fenerbahçe’yi bu kadar kolay şekilde, yönetirken eksik bırakmaya kimsenin hakkı yok. Birkaç gün içinde medya ekibimizle değerlendirme yapıp bilgilendirme yapacağız. Son Kayserispor maçında sonra MHK değişmişti. Ortaya konan tutum belliydi. Fenerbahçe’ye bildiğimiz, öğrendiğimiz sezonları yaşatmak için çalışacağız.”