SON TV

Erzincan’ı dünyaya tanıtacak

Erzincan’ı dünyaya tanıtacak

Geçtiğimiz yıllarda sektöre etkili bir giriş yapan Metropol Medya’dan bu kez Erzincan belgeseli geliyor.

Edinilen bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Bir Sevdadır Erzincan’ adlı belgeselin çekimleri Eylül ayı içerisinde başlıyor. Yapımını Metropol Medya’nın üstlendiği belgesel uluslararası festivallerde de Türkiye’yi temsil edecek.

Belgeselin yapımcısı, Metropol Medya’nın kurucusu Atilla Koç yeni çekilecek proje ile ilgili iddialı bir yapıma imza atmayı hedeflediğini ifade etti.

Koç konuşmasında şunları kaydetti: “Erzincan belgeselini yapmamızda ki en önemli neden içinde sayısız medeniyet barındırmış muhteşem tarihi dokusu ve kültürüyle, anlatılmamış onlarca hikayesi varken sadece depremle anılan bir şehir imajından çıkarmak.

Hedeflediğimiz festival ödülleriyle yıl boyunca sadece Türkiye’de değil dünyada da ses getiren bir belgesel olacaktır. Şili’den, Japonya’ya kadar beş yüzü aşkın film festivalinde gösterilecek olan ‘Bir Sevdadır Erzincan’ adlı belgeselimiz Erzincan’ımızı anlatacak bir rehberdir.

Belgeselimiz yerli ve yabancı turistleri hedef almaktadır. Dünya üzerinde birçok ülke tarihlerini, kültürlerini film ve belgesellerle anlatabilmektedir. Biz de belgeselimizle katılacağımız film festivallerinden kazanacağımız her bir ödül ile ulusal bir haber değeri yaratmış olacağız. Böylelikle Erzincan’ı, Türkiye’deki kültür turizmi olan şehirlerarasına girmesine katkı sağlayacağız. “