SON TV

Eski Milletvekili Oya Akgönenç vefat etti! Oya Akgönenç kimdir?

Fazilet ve Saadet Partilerinden milletvekilliği yapan Prof. Dr. Oya Akgönenç vefat etti.

Eski Milletvekili Oya Akgönenç vefat etti! Oya Akgönenç kimdir?

Fazilet ve Saadet Partilerinden milletvekilliği yapan Akgönenç’in, akşam saatlerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Prof. Dr. Oya Akgönenç’in başkentteki özel bir hastanede bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi.

Oya Akgönenç kimdir?

1939’da İzmir’de doğan Akgönenç, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi’nde eğitim gördü. Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora programlarını tamamlayan Akgönenç, Çukurova Üniversitesi ile Bilkent Üniversitesinde öğretim üyeliği görevlerinde bulundu. Akgönenç evli ve 2 çocuk annesiydi.

Oya Akgönenç, 11 Ocak 1939 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (1962) ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir.

The American University Washington DC. Uluslararası İlişkiler Bölümünde Master ve Doktora yapmıştır. The American University, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliği, Prodüktivite Merkezi Uzmanlığı, Dünya Bankası Kalkınma Uzmanlığı, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyeliği ile XXI. Dönem Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nden Ankara Milletvekilliği yapmıştır.

Aynı zamanda Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyesidir.Evli ve 2 Çocuk annesidir. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesidir. 2009 yılında ‘Türkiye’nin AB Stratejisi’ adlı bir kitabı yayınlanmıştır. Millî Gazete’de yazıları yayımlanıyor. Ayrıca Ufuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü bölüm başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Oya Akgönenç, Türkiye’nin ilk 1. sıradan milletvekili adayı gösterilen kadındır.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NDAN TAZİYE MESAJI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hayatını kaybeden Prof. Dr. Oya Akgönenç’ için başsağlığı mesajı yayınladı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Karamollaoğlu, “Fazilet ve Saadet Partisi içerisinde önemli hizmetlerde bulunmuş olan, kıymetli ilim insanı Oya Akgönenç hanımefendinin vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhumeye Allah’tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: