SON TV

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Başsavcı Vekili rol aldı!

ATV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı sürprizi!

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Başsavcı Vekili rol aldı!

ATV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da bir ilk yaşandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı dizinin son bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı

UZLAŞMA YASASINI ANLATTI

Dizide, uzlaştırma yasası ile ilgili bilgi veren Akçadırlı şunları söyledi: “Biliyorsunuz bu uzlaştırma yasasının çıkmasının temel sebebi adaletin çabuk tecelli etmesini sağlamaktır. Malum ülkemiz terör davalarında yoğun bir mücadele veriyor. Basit suçları uzlaştırma ile çözmek herkes için daha etkin bir yöntem olacaktır. Kasten basit yaralama suçları uzlaştırma kapsamındaki suçlardandır. Bununla birlikte ‘Basit tehdit’, ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘Taksirle yaralama’, ‘Mala zarar verme’, ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ suçları da yasamızca uzlaşma kapsamında sayılan suçlardandır. Uzlaşma her iki tarafın gönüllü kabulü ile başlar. Uzlaştırmada kararı taraflar verir, yaptırımı da yine taraflar belirler.”

Uzlaştırma yasası ile ilgili önemli açıklamaları diziyi izleyen milyonlara duyuran Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırlı’nın açıklamaları çok sayıda kişinin uzlaşma yasası konusunda bilgilenmesini de sağladı.