SON TV

Evlat nöbetindeki bir aile daha yavrusuna kavuştu

Evlat nöbetine 8 ay önce katılan engelli baba Cemal Ertaş, 20 yaşındaki oğlu Ramazan Ertaş'a kavuştu. Nöbetin 311. gününde evladına kavuşan aile sayısı 14 oldu.

Evlat nöbetindeki bir aile daha yavrusuna kavuştu

Yavrusunu 4 yıl önce terör örgütüne kaptıran anne Hacire Akar’ın 311 gün önce HDP Diyarbakır il binası önünde başlattığı evlat nöbetinde çocuğunu bekleyen ailelerden biri daha çocuğuna kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Engelli baba Cemal Ertaş’ın 8 ay önce katıldığı evlat nöbetinde sevindiren haberi geçtiğimiz günlerde İçişleri Süleyman Soylu vermişti. Soylu, “Diyarbakır anneleri ile ilgili bir haberim var. Bugüne kadar 13 aileyi evlatlarıyla buluşturduk. Sabah Cumhurbaşkanımıza da haber verdim. Bugün yarın 14. aileyi de evladıyla kavuşturuyoruz.” demişti.

İKNA ÇALIŞMALARI SONUÇ VERDİ

İstihbarat Komutanlığı ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda 3 Kasım 2019’da Mardin’den terör örgütü PKK/KCK’ya katılan Çıyager Botan kod adı verilen Ramazan Ertaş (20) teslim olmaya ikna edildi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün Hudut Tabur Komutanlığına 6 Temmuz 2020 günü gelerek teslim olan Ertaş, Hakkari’deki sorgusunun ardından Diyarbakır’a getirildi.

ENGELLİ BABA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına gelen ailenin acısı evlatlarına kavuşunca son buldu. Tekerlekli sandalyeye mahkum baba Cemal Ertaş ve iki ablası gözyaşları içinde kavuşma sevinciyle gözyaşlarına boğuldu. Baba Ertaş, “Allah devletimizden razı olsun” derken diğer ailelerin de biran evvel çocuklarına kavuşmasını diledi.

Ramazan Ertaş, terör örgütünün ellerinden kurtarılan 14. evlat oldu.