SON TV

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit bebekleriyle ilgili konuştu

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit bebeklerine kavuşmak için gün sayıyor. 3.5 aylık hamile olan Fahriye Evcen ve eşi Burak Özçivit, birlikte romantik bir akşam yemeği yedi. Önceki gün Arnavutköy'de görüntülenen çift bebek heyecanını dile getirdi. İşte Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'in bebek heyecanı...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit bebekleriyle ilgili konuştu

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit önceki gün Arnavutköy’de görüntülendi. Bebek bekleyen mutlu çift merak edilen soruları yanıtladı.

“HEYECANLIYIZ”

Evcen, “Mutluyuz heyecanlıyız, tarifsiz çok güzel bir duygu. Tabii ki bazı hassasiyetler oluyor, her hamilelikte olduğu gibi ama her şey doğalında nasılsa öyle ilerliyoruz.


Fahriye Evcen – Burak Özçivit Çifti

“KİTAP OKUMUYORUM”

Bu süreçte kimseden hiçbir tavsiye almıyorum. Kitap falan da okumuyorum. Zaten her şeyi hissediyorsun.

“DAHA AŞERMELER BAŞLAMADI”

Aşerme henüz başlamadı. Ama ilerleyen zamanlarda gecenin geç saatlerinde buralarda görebilirsiniz Burak’ı. Bebeğimizin cinsiyeti henüz belli değil.” dedi.

Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Oyuncu Fahriye Evcen kimdir?

Sinema ve dizi film oyuncusu olan Fahriye Evcen 4 Haziran 1986 yılında Solingen / Almanya doğdu. Almanya’ya Samsun’dan göç eden bir ailedendir. Fahriye Evcen’in Neşe, Ayşen ve Demet adında üç ablası bulunmaktadır. Yedi yaşında iken Alman Neo-Nazilerin Solingen kentindeki Türklerin yaşadığı evleri yakmasına şahit oldu. İlk ve ortaokulu tamamladıktan sonra Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesinde Sosyoloji okumaya başladı. Ancak bu okulda eğitimini yalnızca bir yıl sürdürebildi. Üniversitenin ilk yılında Türkiye’ye tatile gelen ve Oya Aydoğan’ın sunduğu bir programda izleyici olarak bulunan Evcen, bu esnada dizi yapımcıları tarafından keşfedildi. Dizi teklifi alan oyuncu, eğitimine ara vererek annesiyle birlikte Türkiye’ye taşındı.

Fahriye Evcen’in oyunculuğa başlaması 2005 senesinde TV’de oynanan “Asla Unutma” adlı diziyle başlamış ve oyunculuğu yapımcılar tarafından beğenilmiştir. Hemen bir yıl sonra 2006 senesinde “Hasret” adlı dizide yer aldıktan sonra “Yaprak Dökümü” dizisiyle kariyerine devam etti. 2010 senesine kadar süren dizide Necla rolünü alan oyuncu, bu dizi ile yapımcıların aradığı karakter olarak kendini gösterdi. Oyuncu bu arada ilk sinema deneyimini 11 Nisan 2008 tarihinde izleyicinin beğenisine sunulan “Cennet” adlı filmde de başrol oynadı. Bu yıllarda oynadığı “Aşk Tutulması”, “Sinyorina Enrica” ve “Takiye” adlı filmlerde rol alan sanatçı “Alvin ve Sincaplar 2” adlı filmde de seslendirme yaptı.

Fahriye Evcen, 2011 yılında “Yalancı Bahar” adlı dizide Zeynep Karaman karakteriyle oynadı. Ertesi yıl Özcan Deniz’in yönetmenliğinde ve birlikte başrolü paylaştıkları “Evim Sensin” adlı filmde Leyla karakterinde oynadı. Aynı yıl “Veda” dizisinde oynayan Evcen 2013 yılında “Çalıkuşu” dizisinde rol aldı, ancak dizinin ömrü kısa sürdü. 2014 senesinde yayınlanan TV dizisi “Kurt Seyit ve Şura”nın ikinci sezonunda rol aldı, ancak bu dizi de kısa sürdü.

Fahriye Evcen 2015 yılının Ocak ayında sinemalarda gösterime giren “Aşk Sana Benzer” adlı filmde Deniz karakteriyle oynadı. Filmde başrolü paylaştıkları Burak Özçivit ile başlayan ilişkisi halen sürmektedir. Sanatçı 2015 yılında başlayan “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisinde Dilruba Sultan rolünü halen oynamaya devam etmektedir.

Almanya’da başlayan üniversite eğitimine beş yıl ara veren Fahriye Evcen, kısa bir hazırlık döneminden sonra Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümüne girdi ve eğitimini burada tamamladı. Oyuncu, Almanca, İngilizce ve İspanyolca dillerini iyi derecede bilmektedir.

Dizi ve Filmleri:

Asla Unutma (2005), Hasret, Songül (2006), Cennet (2007), Aşk Tutulması, Pınar (2008), Yaprak Dökümü, Necla (2006-2010), Takiye: Allah Yolunda (2010), Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak (2011), Yalancı Bahar, Zeynep (2011), Evim Sensin, Leyla (2012), Veda, Mehpare (2012), Çalıkuşu, Feride (2013-2014)[10], Kurt Seyit ve Şura, Mürvet (2014), Aşk Sana Benzer (sinema filmi, Deniz, 2015), Muhteşem Yüzyıl-Kösem, Dilruba Sultan (2015-).