SON TV

Fatih Terim: TFF’den Schalke’ye destek mesajı da beklerdim

Galatasaray-Schalke 04' maçı öncesi açıklama yapana Fatih Terim, TFF'nin olaylı derbiyle ilgili yaptığı sevklere tepki gösterdi. PFDK sevklerinin zamanlamasını eleştiren Terim, "Sevk kararlarının maç günü çıkması açıkçası çok hoş olmadı. Muhakkak salı günleri açıklanıyor ancak bu ayet değil ki değişmesin" ifadesini kullandı

Fatih Terim: TFF’den Schalke’ye destek mesajı da beklerdim

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu’ndaki dördüncü maçında Alman ekibi Schalke 04′ le deplasmanda karşılaşıyor. Maç öncesinde kısa bir açıklama yapan Fatih Terim, PFDK  sevklerinin açıklanma zamanını eleştirdi.

Schalke mücadelesiyle ilgili konuşan Terim, “Dördüncü maçlar neredeyse grubun sonunu işaret eden önemli maçlardır. Mağlubiyetin haricindeki iki sonuç da bizi sonuna kadar götürebilir. Onlar Porto, biz Lokomotiv’le oynayacağız. İyi ve dinamik bir takımla oynadığımız kesin ancak herkesin yanıldığı bir şey var: İstanbul’daki maçta pozisyona giren Schalke oldu ancak oynayan biz olduk. Umarım bu kez pozisyona giren biz oluruz. Elimizden geldiğince hazırlandığımızı düşünüyoruz. Gurbetçilerimiz ve Galatasaraylılarımızla birlikte daha inançlıyız.” ifadelerini kullandı.

BUGÜN AÇIKLANMASI ŞART DEĞİLDİ

PFDK sevklerine de değinen Fatih Terim, sevklerin açıklanma zamanına vurgu yaparak “Maçtan sonra zamanımız olursa bir takım açıklamalar yaparız. Sevk kararlarının maç günü çıkması açıkçası çok hoş olmadı. Muhakkak salı günleri açıklanıyor ancak bu ayet değil ki değişmesin, Allah’ın kanunu değil ki. Bunlar insanların koyduğu kural. Bu sadece Galatasaray için değil tüm takımlar için değiştirilebilir. Ama bir eksik kaldı, madem bunu maçtan birkaç saat önce açıkladın, TFF’den ben Schalke’ye de bir destek mesajı beklerdim!” dedi.