SON TV

Fatih’te bilgisayar hırsızlarını operasyon

Fatih’te bilgisayar hırsızlarını operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince COVİD- 19 tedbirleri ile ilgili kapalı olması gereken işyerlerine yönelik yapılan denetimler kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

13.05.2020 tarihi saat 01.00 sıralarında İlimiz Fatih ilçesi Şehremini Mahallesi Millet Caddesinde bulunan bir adreste sanal tombala oynatıldığı bilgisinin edinilmesi üzerine Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince bahse konu adreste yapılan kontrolde şahısların masalarda bilgisayar başında oldukları, bilgisayar ekranlarında sanal tombala oynatılan sitelerin açık olduğu anlaşılmış, Erdal K. (41) isimli şahsın yapılan sorgulamasında; 2019 yılında “Rüşvet Almak ve Vermek Suçundan” 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edilmiş, işyerinde bulunan (22) adet bilgisayar ve (23) adet monitör ele geçirilmiştir.

Adreste bulunan (19) şahıs hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesine istinaden her bir şahsa 3.180 TL, kumar oynamaktan ayrıca her bir şahsa 1.000 TL olmak üzere toplam 79.420 TL tutarında idari para cezası işlemi uygulanmış, ruhsatsız olduğu belirlenen işyeri İlçe Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek faaliyetlerine son verilmiş, kesinleşmiş hapis cezası bulunan Erdal K. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, “Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama” suçundan hakkında adli tahkikat
yapılan işyeri sahibi Sabri Y. (33) ise işlemlerinin ardından adli makamlarca serbest bırakılmıştır.