SON TV

Fatih’teki yankesiciye operasyon

Fatih’teki yankesiciye operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Yankesicilik” ve “Hırsızlık” konuları ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

15.05.2020 tarihi saat 17.00 sıralarında Haseki Sultan Mahallesinde kurulan Pazar yerinde alışveriş yapmamasına rağmen tezgahlar arasında dolaşarak alışveriş yapan vatandaşları gözlemlediği belirlenen (2) şahıs takibe alınmış, şahısların görevlileri fark ederek kaçmaya çalışmaları üzerine Cezayir uyruklu Youcef B. (27) ve Dawoud B. (30) isimli şahıslar yakalanmıştır.

Yapılan araştırmalarda, şahısların aynı gün pazar içinde Suriye uyruklu Betül H. isimli şahsın kol çantasından cep telefonunu çalma girişiminde bulundukları ve fark edilmeleri üzerine çıkan kargaşada mağdur ve eşi Bassam H. isimli şahsı darp ederek olay yerinden kaçtıkları belirlenmiş, şahısların yapılan sorgulamalarında yakalanan şüphelilerden Youcef B. isimli şahsın “Tutuklu ve Hükümlünün Kaçması” ile “Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık” suçlarından olmak üzere (2) aranma kaydı bulunduğu belirlenmiştir.

Konu ile ilgili yakalanan ve “Yağma (Gasp)” suçundan 16.05.2020 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi