SON TV

Fenerbahçe’nin hayal kırıklığı: 5 milyon lira!

Fenerbahçe'nin yaşadığı mali krizden kurtulabilmek için başlattığı 'Fener ol' kampanyası hayal kırıklığına uğrattı.

Fenerbahçe’nin hayal kırıklığı: 5 milyon lira!

Fenerbahçe Kulübü’nün içinde bulunduğu mali dar boğazı aşmak için Ali Koç yönetimi tarafından düzenlenen “Fener Ol” bağış kampanyası önceki akşam saat 19.07’de başladı.

Taraftarların yanı sıra, sarı lacivertli camianın önde gelen isimleri, spor, sanat ve iş dünyasından ünlülerin yoğun katılımının beklendiği kampanyada dün ortaya çıkan rakamlar, bağış organizasyonunun beklentilerin uzağında kaldığını ortaya koydu.

1.5 saatte 2 milyon TL

Kampanya başlar başlamaz ilk 40 dakikada 600 bin TL toplanırken, ilerleyen saatlerde hızla yükselmesi beklenen rakamlardaki ivme tahminlerin uzağında kaldı. 1.5 saat sonunda 2 milyon TL’ye ulaştığı belirtilen bağışlar, dün öğlen saatlerinde ancak 5 milyon TL düzeyine gelebildi. Taraftarlar ve yönetimin katkı beklediği isimler kampanyaya beklenen ilgiyi göstermedi.

En az 380 milyon TL lazım

Fenerbahçe yönetimi, UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması uyarınca, 31 Mayıs 2019 tarihine kadar 410 milyon lira toplamayı hedef olarak koymuştu. Kurun yükselmesi halinde bu rakamın daha da yükselebileceği dile getiriliyor. İlk günde toplanan para miktarının beklentilerin uzağında kalmasıyla, hedeflere ulaşılıp ulaşılamayacağı da merak edilmeye başlandı.

Kaynak: Hürriyet 

ETİKETLER: