SON TV

FETÖ ile mücadelenin sembol ismi Mahmut Çorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yapılan atamalar hakkında kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameye göre; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanı Mahmut Çorumlu, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. FETÖ ile mücadelede sembol isimlerden olan Çorumlu, görev yaptığı süre içerisinde birçok başarılı organize suç örgütü operasyonuna da imza attı.

FETÖ ile mücadelenin sembol ismi Mahmut Çorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile 52 ilin emniyet müdürü değişti ve 83 Emniyet personelinin görev yeri değişti. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanı Mahmut Çorumlu, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi.

MAHMUT ÇORUMLU KİMDİR?

1968 yılında Emirdağ da doğan Çorumlu 1986’de Polis Koleji,1990yılında da Polis Akademisinden mezun oldu. Çeşitli illerde ve merkezdeİstihbarat, Kom gibi kritik ve önemli birçok birimde görev yaptı.Emniyet içinde FETÖ mücadelesinin sembol isimlerinden olarak bilinen Mahmut Çocumlu1999 yılında devlet içinde ilk kez hazırlanan FETÖ raporunu yazan ekipte yer aldı. Efsane şehit müdür Gaffar Okkan’la Kars ilinde uzun yıllar birlikte görev yapmış olan Çorumlu Kırıkkale il Emniyet müdürü olarak da çalıştı. 2019 yılından beri KOM Başkanı olarak görev yapan Çorumlu, göreve geldiği süreden bugüne Cumhuriyet tarihinin en büyük, nitelikli birçok operasyonlarına ve yeni uygulamalarına imza attı.

Görevde olduğu sürece Fetöye yönelik MAHREM İMAM, , SINAV SRUŞTURMALARI ,BYLOCK, TURGUT ASLAN operasyonlarını, Organize Suç Örgütlerine yönelik SAHİL RÜZGARI, TIRPAN, MÜSİLAJ, KUKLA,TÜMÖR Kaçakçılara yönelik SİLİNDİR, KENE, SİLİCİ, ÇİFTLİKBANK, MİRAS gibi kamuoyunun yakından bildiği yüzlerce operasyonu başarı ile yönetti. Yaptığı sayısız operasyonların yanı sıra Şehit Altuğ VERDİ ve Muhsin YAZICIOĞLU suikast dosyalarını yeniden açtı. Uluslararası barış görev güçlerinde de yer alan Çorumlu iyi derece Fransızca bilmektedir. İKK ve istihbarat arasındaki ilişkiler üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. İstihbaratçı kimliğiyle de tanınan Çorumlu yıllar içerisinde entelektüel kişiliği ve devlet adamı tavrı ile biliniyor.