SON TV

FETÖ’cü Emre Uslu HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz ve TSK’yı hedef aldı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün firari örgüt üyelerinden Emrullah Uslu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz ve TSK’nın önemli isimlerini hedef aldı.

FETÖ’cü Emre Uslu HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz ve TSK’yı hedef aldı

FETÖ/PDY’nin ABD’ye kaçan örgüt üyelerinden Emrullah Uslu (Emre Uslu) sosyal medya hesabı Tiwtter üzerinden attığı tweet ile Hakimler ve Savcılar Kurulu, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı’nın önemli isimlerini hedef aldı.

AÇIK AÇIK HEDEF GÖSTERDİ

FETÖ’cü Uslu; HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay eski Başkanı Hulusi Akar, TSK Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, Emniyet eski Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ı açık açık hedef gösterdi. 

Emre Uslu tweetinde; “Kurumlar yıkılırken başlarındaki bürokratları hatırlatalım ki sorumlulukları unutulmasın: Yargıyı yıkan HSK başkanı kişi: Mehmet Yılmaz. TSK’yı yıkanlar: Hulusi Akar Gen Kur başk Yaşar Güler. Polisi İşkence yuvasına dönüştürenler: Celal Uzunkaya Mehmet Aktaş” ifadelerini kullandı.

HSK BAŞKANVEKİLİ FETÖ TEMİZLİĞİNİ ANLATMIŞTI

Bilindiği gibi HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, yargıda yapılacak yeni FETÖ’cü temizliğine ilişkin geçtiğimiz günlerde çok önemli açıklamalarda bulunmuş, “688 dosya incelendi. Bu dosyalarda adı geçen hâkim ve savcıların savunmalarından sonra ihraçlarla ilgili nihai kararı Genel Kurul’da vereceğiz” demişti.

Yılmaz şöyle devam etmişti: “Bu dosyalardan 468’ini TEM Başkanlığı’na gönderdik. Yarın 100 dosyayı göndereceğiz. Ve hali hazırda 120 dosya da HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından inceleniyor. Bu dosyalarda adı geçen hâkim ve savcıların savunmalarından sonra ihraçlarla ilgili nihai kararı genel kurulda vereceğiz. Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadeleyi sonuna kadar yürüteceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”

Yılmaz, incelemenin çok titiz yürütüldüğünü kaydederek şunları söylemişti: “Hâkim ve savcılar hakkında FETÖ üyeliği ile ilgili her ihbar, HSK’ya iletilen her bilgi tarafımızdan değerlendiriliyor. İddiaların soruşturulması yönünden ilgili kurumlardan FETÖ ile irtibatı belirleyen her delil soruluyor. Ankesör uygulaması, Bylock içerikleri, etkin pişmanlık hakkından yararlanan sanık beyanları, tanık anlatımları, FETÖ terör örgütü soruşturmalarında elde edilen tüm delilerin taranmasından elde edilen sonuç rapor ve kanaat verici her delil ilgili kurumlardan toplanıyor. Gelen bilgiler HSK Genel Sekreterliği ve Teftiş Kurulu Başkanlığınca genel kurula sunuluyor. FETÖ iltisakı tespit edilenlerin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 35. Maddesi’ndeki hüküm gereği savunmalarının alınması yoluna gidiliyor. Hakkındaki delillerin nevi ve kanaat verici niteliğine göre göreve devamı sakıncalı görülen hâkim ve savcılar HSK 2. Dairesince 2802 Sayılı Yasa’nın 77 maddesi uyarınca derhal görevden uzaklaştırılıyor.”

İTİBAR SUİKASTI

FETÖ ile yargıda kararlı ve etkin mücadelenin sürmesinden rahatsızlık duyan FETÖ’cülerin bu şekilde itibar suikastına giriştikleri, kurumları ve kişileri hedef göstererek itibarsızlaştıma çabasına girdikleri değerlendiriliyor.