SON TV

FETÖ’cü hakim Mahmut Mavi ‘Yazıcıoğlu’ bahanesiyle yasadışı dinleme yapmış!

FETÖ’cü hakim Mahmut Mavi’nin beraberindeki 4 kişi ile birlikte şehit düşen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıoğlu’nun kazasını bahane ederek dönemin Korgeneral’i Nezih Damcı’yı usulsüz dinlediği ortaya çıktı.

FETÖ’cü hakim Mahmut Mavi ‘Yazıcıoğlu’ bahanesiyle yasadışı dinleme yapmış!

Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgili çarpıcı bi gerçek daha ortaya çıktı. Hain örgütün, helikopter kazasında Şehit düşen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 4 kişinin soruşturmasını dönemin Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı’yı illegal şekilde dinlemek için ’bahane’ olarak kullandığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), konuyla ilgili yürüttüğü incelemeleri tamamladı. HSK, müşteki emekli Korgeneral Damcı’nın hukuk dışı dinlenmesiyle ilgili incelemesini tamamlayarak, bu işlemi yapan FETÖ soruşturmasında görevden ihraç edilen firari hakim Mahmut Mavi’nin yazılı savunması için gazeteye ilan verdi.

DİNLEMEYİ BİR KEZ DE UZATTIRMIŞ

HSK, ilanında paralel yapı mensubu olduğu, aldığı emir ve direktifler doğrultusunda emekli Korgeneral Damcı’yı hukuka aykırı dinlediği ve bu dinlemeyi bir kez de uzattığı belirtildi.

O DAVANIN DA HAKİMİ

FETÖ ile bağlantısı nedeniyle Denizli hakimi olduğu dönemde meslekten ihraç edilen hakim Mahmut Mavi Zirve Yayınevi davasının da hakimiydi. HSK, Mavi ilgili daha önce de yine dinleme olayları nedeniyle işlem yaptı. Mavi’nin de aralarında olduğu 12 hakim hakkında geçen ıl sonunda işlem yapıldı. Mavi hakkında ‘FETÖ/PDY adlı silahlı terör örgütünün amaç ve gayesi doğrultusunda planlı ve sistematik bir şekilde yürütülen organizasyonun parçası olduğu’ tespiti de yapıldı.

Mavi ile birlikte 12 FETÖ’cü hakimin, çeşitli terör örgütleri, organize suç örgütleri, uyuşturucu ve kaçakçılık gibi suçların işlendiği şeklinde sözde iddialarla bazı kamu görevlileri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu mensuplarının iletişimlerinin usul ve yasaya aykırı olarak tespit edilmesine, dinlenmesine ve kayda alınmasını sağladıkları belirlendi.

İLAN YAYINLADILAR

Hakimler hakkında yine ilanla tebligat yapılarak, haklarında mesleğin şeref ve onurunu bozan veya mesleğe olan genel saygı ve güveni gideren nitelikte eylemlerde bulundukları gerekçesiyle işlem yapılacağı duyuruldu.

Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı, 2013 yılında emekli oldu. Korgeneral Damcı’nın özel bir havayolu şirketinde 6 yıldır pilotluk yaptığı öğrenildi.