SON TV

FETÖ’den yargılanan Boydak, Sabah yazarı Dilek Güngör’ü tehdit etti

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yardım suçundan yargılanan Mustafa Boydak, Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Dilek Güngör'ü Twitter hesabı üzerinden tehdit etti.

FETÖ’den yargılanan Boydak, Sabah yazarı Dilek Güngör’ü tehdit etti

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yardım suçu kapsamında yargılanan Mustafa Boydak, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden tweetleri ile gündem oldu. TMSF tarafından el konulan şirketi Boydak Holding’in adı Erciyes Holding olarak değiştirilen Mustafa Boydak, ‘açık çağrımdır’ diyerek şu tweeti yazdı: “Türkiye’de TMSF eliyle yönetilen, el konan şirketleri sahiplerine acilen teslim ediniz. Yapılan, yapılacak usulsüzlükler, yolsuzlukların muhakkak ortaya kalem kalem çıkacağını unutmayalım. İnsanları terörist vs ithamlar TUTMUYOR artık.”

Geçtiğimiz günlerde FETÖ’den yargılanan Akın İpek’in annesi Melek İpek’e verilen hapis kararına da tepki gösteren Mustafa Boydak; “AH MEMLEKETİM NE YAPTIN. Artık sözün bittiği yere geliyoruz Adı gibi Melek Anne’ye de terörden ceza verilmiş. Tekin Kardeşime 79 sene. Hisselere müsadere kararı. Yok artık ya. Şu insanlara yaşattıklarınıza dönün bakın. Bu aile SUÇ işlemez kardeşim. Yapmayın” demişti.

Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Dilek Güngör de hapis cezasının FETÖ’cüleri köşeye sıkıştırdığını yazarak şunları söylemişti: “Koza-İpek Holding kararı FETÖ’cüleri köşeye sıkıştırdı. Mahkeme rekor hapis ve müsadere kararı verdi. Holdingin yüzde 49.5’i Hazine’ye geçti. Her mahkeme kararını aportta bekleyen Boydak, Aydınlı ve Aynesciler eminim çok üzülmüştür.”

Mustafa Boydak ise bu tweet sonrası açıkça Dilek Güngör’e tehdit etti. Boydak yazdığı tweetinde: “Bak sonra üzülürsün. Sabah (raconcusu) yazarı Dilek Güngör, aportta bekleyen falan yok Dilek. Hukuk geldiğinde fazlasıyla alacağız rahat ol sen. Eve hortum malumdur ama. Artık mahkemede olan işlere karışma, evladındna utan azıcık” dedi.