SON TV

FETÖ’nün kozmik avukatı Pehlivan gibi Barış Terkoğlu’nu da ziyaret etmiş

FETÖ’nün kozmik avukatı Pehlivan gibi Barış Terkoğlu’nu da ziyaret etmiş

Libya’da şehit edilen Milli İstihbarat Teşkilatı mensuplarını ve ailelerini ifşa ettikleri gerekçesiyle tutuklanan Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ı geçtiğimiz günlerde ziyarete gelen FETÖ şüphelisi avukatın bu kez aynı soruşturmada tutuklanan Barış Terkoğlu’nu da ziyaret ettiği ortaya çıktı. FETÖ’den tutuklandıktan sonra tahliye edilen Akelke Onat isimli avukatın iki Barış’ı da ziyaret etmesi ‘garip’ olarak yorumlandı.

Libya’da şehit edilen MİT mensuplarının ifşa edilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 6 Mart günü ifadeye çağrılan Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın cezaevine girdikten 1 gün sonra yani 7 Mart 2020 günü ilginç bir ziyaretçisinin olduğu ortaya çıkmıştı.

Pehlivan’ın Konya’daki FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alınıp bir süre tutuklu kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde tahliye edilen avukat Akelke Abdykalyova Onat tarafından ziyaret edildiği belirlenmişti. Ziyaretin 15:15’te başladığı ve yaklaşık 10 dakika sürdüğü kayıtlara geçmişti.

KOZMİK AVUKAT TERKOĞLU’NA DA GİTMİŞ

Kozmik avukat Akelke Onat ile ilgili kritik bir bilgi daha ortaya çıktı. Aynı soruşturma kapsamında ifadesi alınması ardından tutuklanan Oda TV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun da Akelke Onat tarafından cezaevinde ziyaret edildiği belirlendi.

FETÖ soruşturması geçiren bir avukatın ‘FETÖ ile mücadele’ ettiklerini sürekli iddia eden iki ODA TV’ciyi de ziyaret etmesi ‘garip’ olarak karşılandı.

FETÖ’DEN TUTUKLANDI

‘FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye olmak’ suçundan 3 Ekim 2019 günü gözaltına alınan Avukat Onat’ın adli merciler tarafından tutuklandığı, hakkındaki soruşturma süren Onat’ın geçtiğimiz günlerde tahliye edildiği öğrenilmişti.
Onat’ın ‘FETÖ’ye üye olmak’ dolayı aranan bir şahsın yakalandığı evin sahibini yönlendirmesi, FETÖ aktif çatı davası ile ilgili olarak avukatlar ve basın ayağı ile ilgili olarak görüşmeler tertip etmesi, FETÖ aktif çatı davası şüphelilerinden birinin pasaportu ile ilgili olarak yönlendirmede bulunması, ayrıca FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmaktan dolayı cezaevinde bulunan şahıslara para yatırılması eylemlerine karıştığı belirlenmişti.

EŞİ DE FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINMIŞ
Ayrıca Akelke Onat’ın eşi olan Fatih Onat isimli şahıs ile birlikte cezaevinde bulunan FETÖ üyeleri ve yakınlarına maddi destek sağladığı yönünde iddialar ortaya çıkmıştı. Konya’da Akelke Onat’ın esnaf olan eşi Fatih Onat’ın da eşi ile birlikte FETÖ operasyonunda gözaltına alındığı biliniyor…

Kaynak: Sabah