SON TV

FOX’un ünlü sunucusundan canlı yayında şok itiraf: 10 yıldır ellerimi yıkamıyorum!

ABD'nin en büyük televizyon kanallarından FOX'un haber sunucularından biri olan Pete Hegseth, canlı yayında 10 yıldır ellerini yıkamadığını itiraf etti.

FOX’un ünlü sunucusundan canlı yayında şok itiraf: 10 yıldır ellerimi yıkamıyorum!

ABD’nin en büyük televizyon kanallarından FOX’un haber sunucularından biri olan Pete Hegseth, canlı yayında 10 yıldır ellerini yıkamadığını itiraf etti.

KENDİNİ KORUMAK İÇİN AŞI OLUYOR

Kendini korumak için aşı olduğunu söyleyen Hegseth, 2019 yılında “canlı yayın dışında söylediklerini canlı yayında da söyleme” kararı aldığını belirtti. Kendisiyle beraber programı sunan meslektaşları Ed Henry ve Jedediah Bila’nın kalan pizza parçalarını yemesiyle ilgili şaka yapmaları üzerine Hegseth bu sözleri sarf etti. Hegseth’in sözlerine kimi sosyal medya kullanıcıları mikropların abartıldığını söyleyerek destek verirken kimileri ise elleri yıkamanın hijyen için gerekli bir şey olduğu yorumunu yaparak karşı çıktı. Princeton Üniversitesi’nden 2003 yılında mezun olan ve ardından Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Hegseth, çıplak gözle göremediği için mikropların gerçek olmadığını düşündüğünü söyledi.

“ŞAKA YAPTIM”

Hegseth, daha sonra USA Today’e yaptığı açıklamada bu sözleriyle şaka yaptığını belirtti: “İnsanların ceplerinde şişelerce Purell (el temizleme jeli) ile dolaştıkları bir toplumda yaşıyoruz, ellerini günde 19 bin defa yıkarlarsa hayatlarını kurtaracaklarını düşünüyorlar. Tabii ki kendime bakıyorum ancak bazı şeylerle ilgili olarak bu kadar takıntılı davranmıyorum.”

Hegseth, sözlerine gelen tepkilere karşılık insanların bazı şeyleri “kafalarının patlamasına yol açacak kadar çok ciddiye aldığı” yorumunda bulundu.

BBC Türkçe

0/5 (0 Reviews)