SON TV

Galatasaray, Fatih Terim’le yapılan sözleşmeyi uzattı

Galatasaray, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan teknik direktör Fatih Terim'in sözleşmesini 2021-2022 sezonu sonuna kadar uzattı

Galatasaray, Fatih Terim’le yapılan sözleşmeyi uzattı

Galatasaray’ın başında dördüncü dönemini yaşayan tecrübeli çalıştırıcı Fatih Terim, Galatasaray’la yola devam edecek. Sarı kırmızılılar Fatih Terim’le yapılan sözleşmeyi uzatma kararı aldı. Fatih Terim’le Galatasaray arasındaki sözleşme 2021-2022 sezonu sonuna kadar uzatıldı.

Geçen sezon Igor Tudor’la yollarını ayıran Galatasaray, Fatih Terim’le anlaşmış ve İmparator, sarı-kırmızılı kulüpteki 4. dönemine başlamıştı. Terim, 4 yılı aşkın bir süreden sonra yeniden Galatasaray’ın başına geçmiş ve sarı-kırmızılıların 21. şampiyonluğunda büyük pay sahibi olmuştu.

BeIN SPORTS’un haberine göre Galatasaray, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesini 2021-2022 sezonu sonuna kadar uzattı!

TERİM, GALATASARAY’DA 17 KUPA KALDIRDI

Galatasaray’ın başında dördüncü dönemini yaşayan Fatih Terim, teknik adam olarak kırılması güç rekorlara imza attı.

Sarı-kırmızılı ekibin başında bugüne kadar toplam 17 kupa kaldıran Terim, Türk futbol tarihinin Avrupa’da kazanılan ilk başarısı olan UEFA Kupası şampiyonluğunun da baş mimarlarından biri oldu.

Terim idaresinde Galatasaray, UEFA Kupası’nı kaldırarak Avrupa’da en önemli başarısını elde ederken, 6 lig, 3 TSYD Kupası, 2 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 2 kez de TFF Süper Kupa şampiyonluğu kazandı.

Fatih Terim, Galatasaray’ın başında 7 kez lig şampiyonluğu yaşayarak, bu alanda rekorun da sahibi oldu.

 

0/5 (0 Reviews)