SON TV

Game of Thrones 8. final sezonu ne zaman yayınlanacak?

Dünya çapında en çok izlenen dizilerden biri olan Game of Thrones'un yapımcısı HBO, yayınladığı tanıtım videosuyla  8. sezonunun ne zaman başlayacağını duyurdu 

Game of Thrones 8. final sezonu ne zaman yayınlanacak?

Dünya  çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan Game of Thrones’un yapımcısı HBO  yeni bir tanıtım videosu yayınladı. Tanıtımda dizinin son sezonunun Nisan 2019’da yayına gireceği görülüyor.

Game of Thrones’ın sekizinci sezonunun çekimleri temmuz ayında tamamlandı ancak HBO’dan yeni bölümlerin ne zaman yayınlanacağı konusunda açıklama yapılmamıştı.

Önce, yeni sezonun “2019’da”geleceğini söyleyen yapım firması, daha sonra bu zaman dilimini yılın ilk yarısında diyerek daralttı. En sonunda, HBO yepyeni bir tanıtım videosu yayınlayarak dizinin 8. sezonunun ne zaman başlayacağını duyurdu. Fragmana göre, Game of Thrones hayranları için beklenen tarih Nisan 2019 olduğu açıklandı.

Şirketin Salı günü yaptığı açıklamaya göre uzun zamandır beklenen dizinini sekizinci ve son sezonu altı bölümden oluşacak.

Dizinin Twitter hesabından son sezonlardan seçilen bazı sahneler eşliğinde yayımlanacağı tarih açıklandı.

Duyuruda ‘Taht İçin’ #ForTheThrone etiketi seçilerek son sezona Demir Taht’a kimin oturacağının damga vuracağı vurgulanmış oldu.

Yeni sezonun yönetmenleri David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter ve Miguel Sapochnik olacak.

Dizinin uyarlandığı kitabın yazarı olan George R.R. Martin ise yapımcılar arasında.

 

 

ETİKETLER: