SON TV

Game of Thrones severler mutlu! Game of Thrones hayranlarına Emmy müjdesi

Game of Thrones geçtiğimiz aylarda yayınlanan son sezonuyla izleyicilerine veda etmesi ardından yeniden gündeme geldi. Game of Thrones Emmy ödüllerinde 32 daldan aday...

Game of Thrones severler mutlu! Game of Thrones hayranlarına Emmy müjdesi

Dünyanın soluksuz izlediği ve geçtiğimiz aylarda yayınlanan son sezonuyla hayranlarına veda eden Game of Thrones severlere bir müjde de Emmy’den geldi. Büyük prestij ödülü olan Emmy’de Game of Thrones 32 dalda yarışacak. 32 dalda aday olan Game of Thrones şu sıralar sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Game of Thrones dizisi bilindiği gibi yayınlandığı tarihten bu yana dünyada büyük bir kitle tarafından izleniyordu. 8. sezonla izleyicilerine veda eden Game of Thrones şimdi de adını dünyanın en prestijli ödüllerinden Emmy ile duyurdu. Game of Thrones Emmy Ödüllerine 32 farklı daldan aday olarak girdi.

Game of Thrones gerek oyuncularının kalitesi, gerek sahnelerinin kalitesiyle dünya markası haline geldi. Game of Thrones dünyada milyonlarca kişi tarafından soluksuz olarak izlenen bir diziydi…

Dizinin başrolleri Kit Harington En İyi Erkek Oyuncu, Emilia Clarke da En İyi Kadın Oyuncu dallarında aday oldu. Ayrıca ilk kez aynı yapımdan dört kadın oyuncu (Gwendoline Christie, Lena Headey, Sophie Turner, Maisie Williams) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinden aday gösterildi.

Yayınlanmaya başladığı 2011’den bugüne 47 Emmy ödülü kazanan dizi, bu yılkiler dahil 161 kez bu ödüllere aday gösterildi.

71. Emmy Ödülleri 22 Eylül’de sahiplerini bulacak.

Bilindiği gibi Game of Thrones (Türkçe adıyla Taht Oyunları, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas’taki mekanlar ile Belfast’taki bir stüdyoda çekilmektedir. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO’da yayınlanan dizinin yedinci sezonu tamamlanmıştır. Beşinci sezonun ilk dört bölümü internet korsanları tarafından sızdırılmıştır. yedinci sezonu 16 Temmuz 2017’de başlamış, 27 Ağustos 2017’de sona ermiştir. HBO tarafından sekizinci sezon onayını almıştır. Dizinin sekizinci ve son sezonu 14 Nisan 2019’daki yayınlanan bölüm ile başladı ve 19 Mayıs 2019’da yayınlanan altıncı bölüm ile sonlandı.