SON TV

Game of Thrones’un Tyrion Lannister’ı dizideki akıbetini açıkladı

Tyrion Lannister karakterine hayat veren Peter Dinklage, Benim karakterim için dizi çok güzel bitiyor. "Trajik olsun ya da olmasın” açıklamasında bulundu.

Game of Thrones’un Tyrion Lannister’ı dizideki akıbetini açıkladı
Dünya çapında milyonlarca izleyicisi bulunan Game of Thrones dizisinde Tyrion Lannister karakterini canlandıran  Peter Dinklage, karakterinin akıbetine ilişkin yaptığı açıklamada, “Diziyi mükemmel bir şekilde bitirdiler. Düşünebileceğimden çok daha iyi ve sizler de buna bayılacaksınız. Benim karakterim için dizi çok güzel bitiyor. Trajik olsun ya da olmasın” ifadelerini kullandı.
70. Emmy Ödülleri’ne 22 dalda aday olan ve en iyi dizi dahil 9 ödül kazanan Game of Thrones’un  final sezonunun (sekinci sezon) çekimleri yaklaşık iki ay önce tamamlandı.

 

Dizide Tyrion Lannister karakterini canlandıran ve rolüyle bu yıl “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazanan Peter Dinklage, karakterinin akıbetine ilişkin ET Online adlı internet sitesine açıklamalarda bulundu.

 

 

49 yaşındaki ABD’li oyuncu, “Televizyon dünyasında Dan Weiss ve David Benioff kadar iyi başka yazar yok. Diziyi mükemmel bir şekilde bitirdiler. Düşünebileceğimden çok daha iyi ve sizler de buna bayılacaksınız. Benim karakterim için dizi çok güzel bitiyor. Trajik olsun ya da olmasın” ifadelerini kullandı. Dinklage, Game of Thrones’un yayınlanan son sezonunda Deanerys Targaryen’in danışmanı olarak izleyicilerin karşısına çıkan Tyrion’un final sezonundaki gidişatını yorumladı.

 

 

HBO’nun yapımcıları daha önce Game of Thrones’un 6 bölüm halinde 2019 yılında ekranlarda olacağını duyurmuştu.

 

 

Dizinin yaratıcısı George R. R. Martin Emmy Ödül töreni sonrası “Final yapması Game of Thrones evreninin sona ereceği anlamına gelmiyor. Westeros tarihinde, farklı dönemlerde geçecek beş farklı devam dizisi üzerine çalışıyoruz. Bazıları Game of Thrones’un 100 yıl öncesinde geçiyor, bazısı ise 5000 yıl öncesinde…” demişti.

 

ETİKETLER: