SON TV

Gebze-Halkalı Tren Hattı’nın ücret tarifesi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açılışını yaptığı Halkalı-Gebze Banliyö Hattı'nda ücretler belli oldu.

Gebze-Halkalı Tren Hattı’nın ücret tarifesi belli oldu

Gebze – Halkalı Marmaray trefn istasyon hattı Başkan Erdoğan tarafından açıldı ve İstanbul’un hizmetine sunuldu. Gebze – Halkalı Marmaray hattının günde 1 milyon 700 bin yolcu taşıyacağını açıklayan Başkan Erdoğan, trenin ilk seferinde de makinist koltuğuna oturdu. İstanbullu için büyük bir kolaylık olacak olan Gebze – Halkalı Marmaray hattı ile ilgili pek çok soruda merak ediliyor. Halkalı-Gebze Banliyö Hattı’nda en kısa mesafenin ücreti 2.60 TL olacak. Hattın iki ucu arasında yolculuk yapmanın ücreti ise 5.70 TL olarak belirlendi.

Gebze Halkalı Marmaray tren hattı Başkan Erdoğan tarafından açıldı. Başkan Erdoğan; Londra’dan Pekin’e kadar Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayacak dev projenin en önemli ayağı olan Gebze – Halkalı Marmaray hattının günde 1 milyon 700 bin yolcu taşıyacağını belirtti.

1 SAAT 10 DAKİKA KAZANDIRACAK

Hat, eskiden 185 dakika olan 76 km’lik Gebze-Halkalı arasındaki yolu 115 dakikaya indirecek. Gebze-Halkalı arasında aktarmasız gitme imkanı bulan vatandaşlar, 1 saat 10 dakika zaman kazanacak.

BU SABAH İLK SEFERLER YAPILDI

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hattı’nda bu sabah ilk seferler başladı. Açılış sonrası en çok merak edilen konu ise ücret tarifesi oldu. İşte hatta uygulanacak fiyatlar:

GEBZE, HALKALI MARMARAY TREBN HATTI ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

EN KISA MESAFE 2.60

Halkalı-Gebze Banliyö Hattı’nda en kısa mesafenin ücreti 2.60 TL olacak.

BAŞINDAN SONUNA KADAR YOLCULUK 5.70

Hattın iki ucu arasında yolculuk yapmanın ücreti ise 5.70 TL olarak belirlendi.

METROBÜS GİBİ ÇALIŞACAK

Hatta, Metrobüs’te olduğu gibi duraklarda iade makineleri olacak. Buna göre en az ücret 1-3 durak arasında alınacak. 3 durak ve sonrasında ise yolculuk ücreti artacak.

Gebze – Halkalı Marmaray hattı açıldı. Günde 1 milyon yolcunun taşınması planlanan hattın açılışında Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Londra’dan Pekin’e kadar Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayacak dev projenin en önemli ayağı olan Gebze – Halkalı Marmaray hattının günde 1 milyon 700 bin yolcu taşıyacağını açıklayan Erdoğan, trenin ilk seferinde de makinist koltuğuna oturdu.

Gebze – Halkalı Marmaray hattı açılıyor. Günde 1 milyon yolcunun taşınması planlanan hattın açılışında Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: