SON TV

GENAR Başkanı Aktaş gerçek son anket sonucunu açıkladı

GENAR Başkanı İhsan Aktaş, firmalarının adı kullanılarak üretilen yalan haberlere tepki göstererek gerçek anket sonuçlarını açıkladı.

GENAR Başkanı Aktaş gerçek son anket sonucunu açıkladı

Kamuoyu araştırma kuruluşu GENAR’ın başkanı İhsan Aktaş çeşitli basın yayın organlarının kurumlarının adını kullanarak anket sonuçlarını farklı göstermesine tepki gösterdi.

Gerçek anket sonuçlarını gösteren Aktaş, gerçeği yansıtmayan anket sonuçlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Aktaş, “Açıklamalarımdan bu sonucu nasıl çıkardıklarını anlamak güç. Nobele aday olabilir bunu yapanlar! CHP 23-26 bandını aşamadı Cumhur İttifakı ise doğal oy oranını aştı. Gerçek bu” ifadelerini kullandı.

Son anketler şeklinde yayınlanan verilerin yalan olduğunu dile getiren Aktaş, A Haber’in canlı yayınına bağlanarak gerçek anket sonuçlarını paylaştı.

Aktaş açıklamasında şöyle konuştu:

“CHP Yerel seçimlerde bir başarı elde etti ve bunun Genel seçimlere yansıyacağını düşündü” demiştik. Oysa bizim yaptığımız araştırmalarda CHP sosyolojik sıkışmışlığını aşamadı ve 23-26 bandında kaldı. Bizim bu sonuçla alakalı yaptığımız açıklamadan GENAR’dan hükümete kötü haber diye bir haber çıkardılar. Bunları gerçekten takdir etmek lazım. Nobel’e aday falan olabilirler. Benim açıklamalarımdan nasıl böyle bir sonuç çıkardılar anlamak mümkün değil. Bizim araştırmalarımıza göre Cumhur İttifakı doğal oy sınırını da aşarak 52-53 bandının da üzerine çıktı diye beyanatlarımıza var. Galiba kendi yaptıkları gerçek dışı anketler saygınlık bulmadığı için GENAR üzerinden böyle bir çıkarım yapmak istediler galiba. Kolayca yalan haber yapabiliyorlar. Söyleyecek bir şey yok. Bu sağlıklı bir yöntem değil. Türk halkı zeki bir halk. Yalan ile bu halk kandırılamaz. Onlara düşen kendi yalanlarını tekzip edip özür dilemektir.”

GENAR’IN SON – GERÇEK ANKET SONUÇLARI