SON TV

Gençlik ve Spor Bakanlığı, İŞKUR aracılığıyla 3243 personel alacak! İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel başvuru sayfası

İŞKUR aracılığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için İŞKUR'a başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için istenen şartları merak ediyorlar. İŞKUR işe alım şartları ve nasıl başvuru yapılır ile ilgili detayları sizler için derledik. İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı'na İŞKUR üzerinden başvuru yapmak için bilgiler...

Gençlik ve Spor Bakanlığı, İŞKUR aracılığıyla 3243 personel alacak! İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel başvuru sayfası

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım ilanını resmen duyurdu! Bu ilana başvuru yapmak isteyen vatandaşların konuyla ilgili araştırmaları artıyor. Bir çok genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı iş ilanına nasıl başvuru yapılacağını merak ediyor. Konuyla artan ilginin ardından, Bakanlığın açtığı personel alım ilanı ile ilgili tüm gerekli bilgileri sizler için derledik.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 3243 personel alınacak! Gençlik ve Spor Bakanlığı’na personel alımı için başvurular başladı. İŞKUR aracılığıyla alınacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na personel başvurusu için merak edilenler haberimizde.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU VE ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın duyurduğu personel alımı için İŞKUR’a nasıl başvurulur? Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın personel alımı ilanı ve başvurular ile ilgili tüm bilgiler haberimizde.

HANGİ ALANLARA PERSONEL ALINACAK?

Bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere alınacak sürekli işçilerin meslek kolları şöyle:

“Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri

İŞKUR GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
2) 18 yaşını tamamlamış olmak.
3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4) Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
5) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
6) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
7) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
8) Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
9) Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.
10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
11) İşe alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
12) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

İŞKUR SİSTEME GİRİŞ

KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizli görevlisi olarak işe alınacaklar. Başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor. Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar.