SON TV

Giresun’da kaybolan 7 yaşındaki İkranur Tirsi aranıyor

Giresun'un ilçelerinden Bulancak'ta önceki gün akşam saatlerinde ortadan kaybolan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’yi arama çalışmaları 3. gününde de sürüyor.

Giresun’da kaybolan 7 yaşındaki İkranur Tirsi aranıyor

Giresun’un ilçelerinden Bulancak’a bağlı İcilli köyünde evinin yakınlarındaki bahçede önceki gün kardeşi ve kuzeniyle oynayan 7 yaşındaki kız çocuğu İkranur Tirsi, hayvan otlatan amcasının yanına gitmek üzere oradan ayrıldı. Bir süre sonra İkranur’un dönmemesinden şüphelenen kardeşi ve kuzeni ailesine haber verdi. Kendi imkanlarıyla köyde arama yapan aile, İkranur’u bulamayınca güvenlik güçlerine haber verdi.

ARAMALARIN 3. GÜNÜNDE DE BİR İZ BULUNAMADI

Kaybolan İkranur için Jandarma Özel Harekat (JÖH), UMKE, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışmalarına başladı. İz takip köpeği ve termal kamerayla yapılan arama çalışmalarında yaklaşık 150 kişilik ekip, 74 hektarlık alanı taradı. İkranur’dan herhangi bir iz veya bulguya rastlanamadı.

Gece boyu süren çalışmalar sabahın ilk ışıklarıyla İkranur’un kaybolduğu noktada tekrar yapıldı. Sarp bir arazi yapısına sahip olan bölgede drone ile de bahçeler arandı. Jandarma arama köpeklerinin foseptik çukurunda uzun süre oyalanması üzerine Bulancak Belediyesi ekiplerince foseptik çukuru boşaltıldıysa da küçük çocuktan bir ize rastlanmadı.

BABA KAÇIRILDIĞINDAN ŞÜPHELENİYOR

Detaylı aramaya karşın 3 gündür bulunamayan baba Tirsi, kaçırıldığından şüphelenmeye başladığını söyledi.

Giresun Valiliği konuya ilişkin yazılı açıklama yaparak İkranur’un kaybolmasına ilişkin her çeşit ihtimalin adli ve mülki mercilerce değerlendirildiğini ve arama çalışmalarının süreceği bildirildi.

Öte yandan Valilik, endişe merak nedeniyle köye giden vatandaşların ekiplerin çalışma düzenlerini ve konsantrasyonlarını bozduğuna dikkat çekti.