SON TV

Gülse Birsel Ocak ayında hiçbir dizinin neden yayınlanmayacağını açıkladı!

Dizilerin 2019'un ilk ayı Ocak ayında 3 hafta boyunca yayınlanmayacağı iddiaları Gülse Birsel'den net bir açıklama geldi.

Gülse Birsel Ocak ayında hiçbir dizinin neden yayınlanmayacağını açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde dizilerle ilgili ortaya atılan bomba iddia ardından Jet Sosyete’nin mimarı Gülse Birsel’den iddiaları doğrular nitelikte bir açıklama geldi. Ocak ayının başında hiçbir dizinin yeni bölümlerinin yayınlanmayacağı, bu durumun TRT’yi kapsamayacağı konuşuluyordu. Bu duruma TV8 ekranlarında yayınlanan Jet Sosyete’nin senaristi ve oyuncusu Gülse Birsel’den açıklama geldi.

TAMAMEN EKONOMİK

Gülse Birsel iddiaları doğrulayarak, özel televizyon kanalları ortak karar aldığını ve 2019’un ilk ayında dizilerin yeni bölümlerinin kanallar taraafından yayınlanmayacağını açıkladı. Dizilerinin yeni bölümlerini yayınlayacak tek televizyon kanalının ise TRT olacağını belirtti. İddia olarak günlerdir konuşulan bu durumu TV 8’deki Jet Sosyete’nin senaristi ve başrol oyuncusu Gülse Birsel resmen doğruladı. Gülse Birsel, kanalların dizi yayınlamama karanının gerekçesinin tamamen ekonomik olduğunu duyurdu.

YENİ BÖLÜMLER 3 HAFTA YOK

TV8’de yayınlanan Jet Sosyete dizisinin senaristi ve başrol oyuncusu Gülse Birsel, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, ocak ayında TRT1 dışındaki diğer tüm kanalların ortak bir kararla dizilerin yeni bölümlerini 3 hafta yayınlamayacaklarını duyurdu. İşte, Gülse Birsel’in Instagram hesabından yaptığı açıklama:

“Kahkahalar ve her hafta çoğalan seyircimiz için teşekkürler. Önemli açıklama: Malumunuz her Ocak ayının ilk 1-2 haftası, diziler yayına ara verir. Bunun sebebi Ocak ayının başında TV kanallarında reklam olmamasıdır. Bu yıl ise reklam durumu biraz daha sıkıntılı imiş.”

“Bu sebeple, TRT hariç tüm kanallar bir araya gelip 21 Ocak haftasına kadar hiçbir dizinin yeni bölümünü yayınlamama konusunda ortak karar aldı. Yani biraz hasret kalacağız. 23 Ocak Çarşamba gününden itibaren yine her hafta beraberiz!”

Kanalların Ocak ayında dizi yayınlamayacağını ilk olarak İnternethaber duyurmuştu.

Ocak ayında dizi yayınlayacak olan TRT’nin en çok izlenen yapımları Diriliş Ertuğrul ve Elimi Bırakma dizileri. Yani çarşamba ve pazar geceleri dışında izleyicilerin büyük çoğunluğu diğer kanalları tercih ediyor.

ETİKETLER: