SON TV

Günün mutlu haberi Muğla’dan! Yaşlı kadın ve engelli oğluna yeni bir ev!

Günün mutlu haberi Muğla’dan! Yaşlı kadın ve engelli oğluna yeni bir ev!

Muğla’nın Milas İlçesi’nde engelli oğluyla bir evde yaşayan teyze, oğlu ile kalması için emanet bir evde yaşıyordu. Evden çıkarılınca engelli oğluyla dışarıda kaldı. Milas Kaymakamı Eren Aslan, durumdan haberdar olunca harekete geçti. Teyze ve engelli oğlunun kalacağı bir yer yapmak için ilçenin kurumları çalışmaya başladı.

TEYZE VE ENGELLİ OĞLUNUN ŞİRİN BİR YUVASI OLDU

Milas İlçe Kaymakamı Eren Aslan adı açıklanmayan teyze ve oğlunun bir evi olması için ilçenin kurumlarıyla çalıştı. Yapılan çalışmanın ardından evin bittiğini duyuran Milas İlçe Kaymakamı Eren Aslan, mutluluğunu ve duygularını sosyal medyadan yaptığı açıklamada paylaştı. Evin elektrik problemini AYDEM, su problemini ise MUSKİ çözdü.

KAYMAKAM: TEYZENİN DUALARI BENDE SAKLI

Evin yapılan çalışmanın ardından bittiğini duyuran Milas İlçe Kaymakamı Eren Aslan, mutluluğunu ve duygularını sosyal medyadan yaptığı açıklamada paylaştı. Aslan, “Ramazan ayı arifesinde o kadar mutlu oldum ki… İsmi bende saklı bir mahallemizde engelli oğlu ile birlikte yaşayan bir teyzemiz kaldığı emanet evden çıkartılmıştı ve mağdur duruma düşecekti. Teyzemizle görüştükten sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynaklarımız ile teyzemize kısa sürede şirin bir yuva yaptık” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Evin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Aslan, “Evin elektrik problemini AYDEM müdürümüz, su problemini MUSKİ müdürümüz derhal çözdüler. Mahalle muhtarımız çok gayret gösterdi. Teyzemin duaları ben de saklı. Rabbime şükürler olsun… Arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Rabbim Devletimize zeval vermesin inşallah” dedi.

Kaynak: SABAH