SON TV

Zeki Demirkubuz dizi tekliflerini reddediyor?

Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz 3 milyon dolarlık dizi tekliflerini neden reddetti?

Zeki Demirkubuz dizi tekliflerini reddediyor?

Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz; ‘Masumiyet’ ve ‘Kader’ filmlerinin televizyon dizisi olması için yapılan 3 milyon dolarlık teklifi reddetti.

Yönetmen Zeki Demirkubuz; ‘Masumiyet’ ve ‘Kader’ filmlerinin televizyon dizisi olması için kendisine iletilen 3 milyon dolarlık teklifi reddetti. Demirkubuz; başrollerini Haluk Bilginer ile Derya Alabora’nın oynadığı 1996 yapımı ‘Masumiyet’ ve 2006’da çektiği Vildan Atasever’li ‘Kader’ filmlerini dizi yapmak isteyen bir yapımcının teklifini geri çevirdi. Ünlü yönetmen; yapımcıya, iki filmin ortak bir senaryo ile sadece 13 bölüm yayınlanması halinde teklifi kabul edebileceğini söyledi. Yapımcının, Demirkubuz’un bu şartına sıcak bakmaması üzerine bu proje de gerçekleşmedi.

53 BİN KİŞİ İZLEDİ
Bugüne kadar çektiği dokuz filmle, birçok ödül kazanan Demirkubuz; en son Engin Günaydın’ın rol aldığı ‘Yeraltı’ filmini yazıp yönetti. ‘Yeraltı’ 53 bin kişi tarafından izlenerek 515 bin lira hasılat elde etti. Demirkubuz, dizi teklifini kabul etseydi, tüm filmlerinde kazandığından daha çok para kazanmış olacaktı.