SON TV

Hazırlıklar tamam, Rio Karnavalı başlasın

Brezilya'da geleneksel Rio Karnavalı'na sayılı günler kala tüm hazırlıklar tamamlandı.

Hazırlıklar tamam, Rio Karnavalı başlasın

8 Şubat’ta başlayacak geleneksel karnaval için samba okulları prova geçişiyle heyecan doruğa çıktı. Ses ve ışık sistemlerinin test edildiği provalar karnaval coşkusunu aratmadı. Prova geçişinde samba okullarının danslarının yanısıra farklı performanslar da dikkat çekti.

Samba okullarının birinciliği kapmak için kıyasıya mücadele ettiği karnavalda bu yılın galibi merakla bekleniyor.En iddialı ekiplerden biriyse geçen yılın şampiyonu “Unidos da Tijuca”. 4 gün sürecek Rio Karnavalı’na dünyanın dört bir yanından 6 milyon kişinin katılması bekleniyor.

YOUTUBE’DAN CANLI SAMBA!

Brezilya’nın farklı noktalarından yapılacak yayın Youtube Carnaval adlı Youtube kanalından takip edilebilecek. Her etkinlik için farklı canlı yayın akışlarının olacağı programa Google+ üzerİnden de erişmek mümkün.
Kanalda videolar haricinde gerçek zamanlı arama sonuçları, gerçek zamanlı fotoğraf akışları ve karnaval ile alakalı Google+ paylaşımları da bulunacak. Yayınlar Brezilya üzerindeki 6 farklı şehirden yapılacak ve bu şehirlerin içerisinde ünlü Rio De Janerio şehri de bulunmakta. Diğer şehirler ise Salvador, Olinda, Sao Luis do Maranhao, Ouro Preto ve Pirenopolis.