SON TV

O iddialara cevap verdi!

Pierre van Hooijdonk, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın iddialarına cevap verdi!

O iddialara cevap verdi!
  • Spor
  • 06 Şubat 2013 15:03

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, dün bir radyo programına bağlanarak Fenerbahçe’nin Wesley Sneijder transferinde devreye girip Inter’e teklifte bulunduğunu ve bu girişimde eski Fenerbahçeli oyuncu Pierre van Hooijdonk’un da payının olduğunu iddia etmişti.

Hollanda futbolunun efsane ismi Van Hooijdonk da şahsi twitter hesabı üzerinden bu iddialara sert bir şekilde cevap verdi. van Hooijdonk attığı tweet’te şu sözleri söyledi:

“İrfan Aktar’ın Türk medyasına yaptığı aptalca açıklamalardan çok sıkıldım. Umarım bu bir hastalıktır. Çünkü değilse, o kötü bir insan demektir.” dedi.

FENERBAHÇE DE AÇIKLAMA YAPTI

Fenerbahçe Kulübü de resmi sitesi aracılığıyla bir açıklama yayınladı. İşte açıklamada yer alan ifadeler:

Galatasaraya Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, dünkü -asılsız ve bir o kadar da manasız- açıklamasında, Sneijder’i renklerimize bağlamak için, eski oyuncularımızdan Pierre van Hooijdonk ile İtalya’ya gittiğimizi ancak İnter Başkanı Massimo Moratti’den randevu dahi alamadığımızı iddia etmektedir.

Spor kamuoyu bilmelidir ki, Hooijdonk’la bu yönde herhangi bir temasımız olmamakla birlikte, Sayın Moratti’den de herhangi bir randevu talebimiz olmamıştır.

Gerçekle ilgisi olmayan bu açıklamaların kamuoyunda da bu sebeple epey kısıtlı yer aldığını görmekle birlikte, iddiasını ispat edemeyenlerin kamuoyu önünde ne tür sıfatlara maruz kaldığını hatırlatarak, Aktar’ı ve mensubu bulunduğu camiayı, bu gerçek dışı iddiaları kanıtlamaya aksi halde bu yalan haber nedeniyle camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz.