SON TV

Parizyen çorapları piyasayı fena çarptı

Parizyen çoraplarının sahiplerine dolandırıcılık yaptıkları gerekçesiyle dava açıldı.

Parizyen çorapları piyasayı fena çarptı

Parizyen Tekstil A.Ş ticaret yaptığı bir şirkete 310 bin liralık 108 adet senet verdikleri ancak bu senetleri ödemeden şirketin iflasını verdikleri belirlendi. Açılan dava kapsamında Parizyen çoraplarının sahibi Jojo Doenyas’ın üç oğlu Gabi, İzi ve Niso sanık olarak yargılanıyor.

SON.TV/ÖZEL Parizyen çoraplarının sahipleri Doenyas kardeşler hakkında ilginç bir dolandırıcılık dava açıldı. Doenyas kardeşlerin iş yaptıkları firmaya senet vermelerine rağmen bu senetleri ödemeden şirketin iflasını istemekle suçlanıyor.

Ünlü Parizyan Çoraplarını dolandırıcılık davası açılması sebep olan olaylar zinciri Semih Terem’in sahibi olduğu Or Örme A.Ş isimli firma ile ticaret yapması ile başladı. İki şirketin yaptığı iç çamaşırı ve çorap ticaretinde senet kullanıldı. Berk Parizyen şirketi Or firmasına 309 bin lira borç karşılığı 108 adet senet verdi. Fakat iddiaya göre bu senetleri ödemeden iflas davası açarak Or Örme firmasını mağdur etti. İstanbul 1. İflas Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen iflas işlemlerinden alacaklı firma haberdar olmadığı için mağdur oldu.

Dolandırıldıkları iddiasıyla savcılığa şikayette bulunulması üzerine savcılık yaptığı soruşturma sonucu alacaklı şirkete iflas bildiriminde bulunulmaması sebebiyle dolandırıcılık eyleminin vuku bulduğuna karar verdi. Dava İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlarken bu mahkeme geçtiğimiz aylarda eylemin nitelikli dolandırıcılık olduğu gerekçesiyle dosyayaı ağır ceza mahkemesine gönderildi. Dosyayı inceleyen İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi ise dosyayı 39. Asliye Ceza Mahkemesi’ne iade etme kararı aldı. Tekrar tevziye verilen dosya İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne düştü. Yargılama bu mahkemede başladı. Dava kapsamında Parizyen çoraplarının sahibi Jojo Doenyas’ın üç oğlu Gabi, İzi ve Niso sanık olarak yargılanıyor.

JOJO ÇOCUKLARINI BÖYLE GÖRSE ÜZÜLÜRDÜ

Parizyen’in geçtiğimiz yıllarda vefat eden kurucusu Jojo Doenyas’in başdanışmanı ve fabrikanın Ayazağ’daki tesislerinin kurucularından olan işadamı Doğan Kasadolu “Jojo çocuklarının bu durumunu görse çok üzülürdü” dedi.