SON TV

Fatih Sultan Mehmet ‘gay’ skandalı

Pelin Batu canlı yayında öyle bir iddiada bulundu ki...

Fatih Sultan Mehmet ‘gay’ skandalı

Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında Drakula “Kazıklı Voyvoda”nın konuşulduğu sırada Yazar Pelin Batu’nun çıkışı gündemi yine sarsacak cinstendi.

Habertürk’te Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında konu Batı dünyasının korku kavramları ve bunun Türkler ve Müslümanlarla nasıl özdeşleştiği üzerineydi.

BATU: RADU’NUN FATİH’LE İLİŞKİSİ OLDUĞU İDDİA EDİLİR

Drakula’nın kardeşi Yakışıklı Radu’dan bahsedilirken “Dedikodulara sebep veren Radu” diyen Pelin Batu, Pelin Çift’in “Ne gibi dedikodular?” sorusunu sormasıyla ağzındaki baklayı çıkardı.

Batu, “Fatih ile ilişkisi olduğu iddia edilen Radu, ama kaynaklarda rastlanmamakla beraber böyle dedikoduların olduğu bir kişi” demesi üzerine Pelin Çift konunun üzerine gitti ve “Nerede bu kaynaklar” demesi üzerine Pelin Batu sözlerini biraz yumuşatarak söyledi.

“BU DEDİKODULAR FATİH’TEN SONRA ÜRETİLMİŞ”

Batu, “Tabii ki değişik kaynaklarda daha sonra ortaya çıkmış dedikodular. Şimdi insanlar tarihi karakterlerle ilgili böyle şeyler söylenince çok infial yaratıyor. Dikkati konuşmak lazım. Tabii ki bu dedikodular Fatih’ten sonra üretilmiş hikayeler” diyerek ilk önce söylediği sözleri yumuşatmak zorunda kaldı.