SON TV

28 Şubat kitabı

son.tv yazarı Prof. Dr. Tahir Hatipoğlu, elinde bulunan 28 Şubat kitabından yola çıkarak AK Parti’yi uyardı (!)

Kurallara göre her basılı esere bir ISBN numarası verilir. Eserin hangi matbaada basıldığı ve basıldığı yıl, varsa yazar ve kurum yazılır.

Elimde 28 Şubat darbesi döneminde hazırlanan kitapçık var. Bu kitapçık 28 Şubatçıların el kitabı. Adı: Siyasal İslamın Yayılması. Kitap sokak çocuğu gibi. Kimin olduğu belli değil. Sahipsiz. Ne var ki kitap, 28 Şubat darbecilerinin başucu kitabı.

Ben bu kitabı edindim. Nasıl mı? 28 Şubat döneminin ünlü brifinglerine başkanı olduğum Öğretim Üyeleri Derneği adına katılmıştım. O günkü olayları ne yazık ki çok kişi gibi doğru göremedm. Görmek bir yana, 2000 yılında, Demirel’in yerine eski Genelkurmay Başkanı Karadayı’nın Cumhurbaşkanı olmasını önermiştim. Bu saflık ve ayıp bana yeter.

29 Nisan 1997 günü brifing bitti, tam çıkarken, bir tümgeneral elinde bu minicik kitapçığı tutuyordu. Nasılsa, istedim verdi.

28 Şubat postmodern darbesine gerekçe ettikleri bilgiler vardı içinde. Çok önemli olduğu ortadaydı. Kimin tarafından hazırlandığı belli değildi. Orada almasaydım, örneğin sokakta bulsaydım, kimin ürünü bilemezdim.

İlk sayfasında, “Türkiye’de İslamın siyasi yönden yayılımı milli görüşçüler tarafından yapılmaktadır” deniyor. Buradan hedefin Refah Partisi, şiimdiki gözle AKP olduğu belli oluyor. O tarihte Türkiye İranlaşıyordu, şeriat gelmek üzere idi vs Hepimiz korku içindeydik, korkutulmuşituk. Paşa söylüyorsa doğruydu. Vatansever onlardı…

Kur’an kursları incelenmiş. Bu kurslarda 1.685.279 öğrencinin olduğu belirtiliyor. Yaz ve kış kurslarında okuyanların sayısı 1.475.337 olarak saptanmış. Bu sayıyla askerler 2000 yılı için RP seçmen sayısını biliyorlar.

İmam Hatip Liselerindeki öğrenci sayısı 492.809, öğretmen sayısı 17. 226’dır. Bunlar da RP’nin seçmeni kabul ediliyordu.

Ne güzel değil mi? Bunları yazan paşa babalarımız, ne dayak yememişler ya da sayı saymasını bilmiyorlar. Milli görüş seçmenleri kolayca bulunuvermiş.

İlahiyat Fakültesi sayısı 24, öğrenci sayısı 11.624, öğretim üyesi 823. Al sana RP’na bir başka seçmen kitlesi.

Kitapçıkta Diyanet Başkanlığı personeli de unutulmamış. Sayıları 92. 706. Emekliler de sayılmış, 2.288. Anlayacağınız paşalarımız işi gücü bırakmışlar muhafazakar oyları saymışilar. O gün için bunlar Atatürk düşmanı, İrancı, cumhuriyet düşmanı, irtica yanlısı insanlar.

Paşalarımızı PKK ilgilendirmiyor…

Eh bu kadar emekten sonra İHL ve İlahiyat öğrencileri ve mezunları unutulur mu? Onların toplam sayıları 53. 553. Hazır oy kitlesi. Bu iş bu kadar basit. Mezunların çoğunun SBF, Hukuk ve Polis Akademisine gittikleri de vurgulanmış. Oy değil, asıl tehlike burada !

Bu durumda % 28 oy alanın 276 milletvekili çıkarabileceği hesaplamışlar. Burada biraz tutturmuşilar. Nitekim 2002’de AKP % 34 oyla 364 mv çıkarmıştı. Kitapçıkta bu da yazılmış. 2000 ylında % 34 oyla iktidar olunabileceği ve “dine dayalı devlet düzenini kurabilecek her türlü değişiikliği yapabilecekler” denmişitir. Sayısal tahmin doğru çıkıyor ama, dine dayalı devlet düzeni henüz kurulmadı. Paşalarımız yok yere darbe hazırlığı yapmış oluyorlar.

Brifingçi paşalarımızın 2005 tahminleri tutmuyor. Onlara göre oy % 66.94 olacak ve mutlak çoğunluk sağlanacak. Paşalar burada müthiş yanıldııklarını görüyoruz. 2011’de anck % 49.8 bulunabildi.

Paşalar gelir dağılımını da incelemişiler. Fakirliğin kötü olduğu vurgulanmıştır. “Aç insan inançlarını yer” sözüne yer verilmiş ve bir de, “bu kitlede tek yardımın Allah’tan geleceği ümit ve beklentisi hakim olur” sonucuna varılmış. İşte şeriat bu demek istiyorlar.

Bunları neden yazdım. Paşalarımızı darbeye yönlendiren nedenler bunlar. Oysa bu ortamı kendileri sağladılar, bilmiyorlar. Bu kadar saflığa pes.

İşleri dışındaki işlere karıştıkları için baştan sona yanıldıkları ortada. Şimdi bana askeri plan yap deseler yapamam. Ama paşalar her şeyi bilir ve yapar. Şimdi de 210 subay eksildi diye maharebe yapamazlar deniyor. Darbe yapabilirler desek, bütün ulusalcılar alkışlayacak.

Kitapçıkta son cümle şiu: “İrticai kesim, gayesine ulaşabilmek için bir çok alanda planlı ve sistemli faaliyet içindedir”. AKP’lilere duyurulur; bizden söylemesi.

YAZARIN SON YAZILARI
AYM-ASKER YEMEĞİ - 4 Ocak 2014
Mehmet Akif Ersoy - 25 Aralık 2013
Fişleme ve MGK - 12 Aralık 2013
MGK Kararı - 2 Aralık 2013
Yeniden Dershane - 21 Kasım 2013
YÖK 32 Yaşında - 11 Kasım 2013
Cumhuriyet - 2 Kasım 2013
Yeni Diyarbakır - 22 Ekim 2013
İslam ve Terör - 4 Ekim 2013