SON TV

Muhteşem Yüzyıl’ın senaristine ölüm tehdidi: “Gebereceksin, öleceksin”

Tartışmaların odağındaki “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin ünlü yapımcısı Timur Savcı ölümle tehdit ediliyor. Timur Savcı, ölümle tehdit edildiği gerekçesi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Timur Savcı, “’… Ş….. oğlu gebereceksin sadece bir dizi yüzünden öleceksin….’’ şeklinde bir mesaj aldığını bildirince savcılık soruşturma başlattı.

Muhteşem Yüzyıl’ın senaristine ölüm tehdidi: “Gebereceksin, öleceksin”

SON.TV-ÖZEL HABER- Halit Ergenç’in Kanuni Sultan Süleyman, Meryem Uzerli’nin ise Hürrem Sultan rolünü oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcısı Tims Production Kurucusu Yusuf Timur Savcı’nın bugünlerde başı tehdit mesajları ile fena belada.
Muhteşem Yüzyıl’a hayat veren, kariyerine reklamcılıkla başlayan, ardından televizyona geçerek on beşe yakın çok izlenen diziye imza atan Savcı, tehdit mesajları yüzünden savcılığa başvurdu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aralık ayında eleştirdiği, ‘’Muhteşem Yüzyıl’’ dizisinin senaristi Yusuf Timur Savcı’ya sosyal paylaşım siteleri ve e-mail yolu ile çeşitli tehdit mesajlarının gönderildiği ortaya çıktı.

‘’Ş….OĞLU BİR DİZİ YÜZÜNDEN ÖLECEKSİN, GEBERECEKSİN’’

Son.tv muhabirinin edindiği bilgilere göre dizinin senaristi Timur Savcı, savcılığa verdiği dilekçede ciddi şekilde ölümle tehdit edildiğini iddia etti. Savcı, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: ‘’04 Şubat 2013 Pazartesi günü müvekkilimin ‘Twitter’ adlı sosyal paylaşım sitesindeki şahsi hesabına örneği ekte takdim edilen şekilde bir hakaret ve tehdit mesajı gönderilmiştir. Göndericinin adı mailde, E.T. olarak görülmektedir. Tahmin edileceği üzere bu şahsın gerçek adı olacağı gibi takma adı da olabilir. Şahıs ya da şahıslar; bozuk bir Türkçe ile ‘… Şerefs.. oğlu gebereceksin sadece bir dizi yüzünden öleceksin….’’ yazıp göndermiştir. Bütün bunlara karşı ortada bir tehdit , üstelik ….. bir dizi yüzünden öleceksin…’ ibaresi içeren ciddi bir tehdit mevcuttur.’’

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Savcılık şikayet üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ölüm tehdidi gönderen E.T.’nin gerçek isim olup olmadığı araştırılacak. Ayrıca mesajı gönderen IP adresi tespit edilecek.

MUHTEŞEM YÜZYIL’IN 86. BÖLÜM FRAGMANITİMUR SAVCI KİMDİR?

Timur Savcı, 1975 yılında Adana’da dünyaya geldi. Hukuk Fakültesi’nde okurken yapım asistanı olarak işe başladı ve iyi bir yapımcı olmayı kafasına koydu. Savcı, daha sonra Hukuk fakültesinde süren eğitim ve öğrenim hayatına son verdi. Tims Productions adlı yapım şirketininde sahibi olan Timur Savcı, Türk televizyon kanallarında gösterime giren popüler birçok yerli dizinin yapımcılığını üstlendi. Bunlardan en önemlileri; Kavak Yelleri, Bir Bulut Olsam, Es Es, Derdest ve Melekler Korusun. Savcı, aynı zamanda çeşitli sinema filmlerine de imza attı.

YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi link verilmeden alıntılanamaz.

0/5 (0 Reviews)