SON TV

İstanbul’da tacizci öğretmen şoku

Lise ikinci sınıfa giden öğrencisini her fırsatta taciz eden öğretmen Sedat E. mağdur öğrenci ve ailesi tarafından savcılığa şikayet edildi.

İstanbul’da tacizci öğretmen şoku

SON.TV-ÖZEL HABER Okulun güvenlik kamerası görüntülerine el koyan savcılık öğretmenin koridorda bile öğrencisini öpmeye çalıştığını belirleyince 10,5 yıl hapis istemiyle cinsel saldırı davası açtı.

Lise ikinci sınıfa giden öğrencisini taciz eden öğretmen hakkında okuldaki güvenlik kamerası görüntüleri delil kabul edilerek dava açıldı.

YANIMDAN AYRILMAZSAN DERSLERİN İYİ OLUR

SON.TV muhabirinin edindiği bilgilere göre, olay İstanbul Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi’nde yaşandı. Sanat ve Tasarım derslerine giren öğretmen Sedat E. 16 yaşındaki öğrencisi A.E’yi sık sık obje odası ve bodrum a çağırmaya başladı. Öğrenciye her fırsatta iltifat eden Sedat E. “benim yanımda ol, benden ayrılma o zaman derslerin iyi olur” şeklinde telkinlerde bulunuyordu. Sonradan işi ilerleterek öğrencinin göğüslerine ve bacaklarına dokunmaya başlayan Sedat E. koridorda öptüğü genç öğrencisine, “kıpırdanma var mı?”diye sormaktan da geri durmadı.

KORİDORDA BİLE ÖPTÜ

Yaşananlardan haberdar olan aile öğretmen hakkında suç duyurusunda bulununca savcılık soruşturma başlattı. A.E ifadesinde tüm yaşadıklarını anlattı . Okuldaki güvenlik kamerası görüntülerine el koyan savcılık Sedat E.’nin koridorda bile genç kızı öpmeye çalıştığını belirleyince cinsel saldırı suçundan dava açtı. Kamera görüntüleri soruşturma dosyasına delil olarak kondu.

10,5 YIL HAPSİ İSTENDİ

Öğretmen Sedat E. Hakkında önce 7 yıla kadar hapis isteyen savcı cinsel saldırının “Kamu görevinin veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle” gerçekleştirildiğine hükmederek nihai ceza talebini 10,5 yıl olarak belirledi. Dava önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi link verilmeden alıntılanamaz