SON TV

689 tablet öğrencilere dağıtıldı

Fatih projesi kapmasında Gaziantep'te 2 okul öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtıldı.

689 tablet öğrencilere dağıtıldı

Gaziantep Anadolu Lisesi ve Bayraktar Anadolu Lisesi öğrencilerine 689 adet tablet bilgisayar verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın ve Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı’nın katıldığı programda öğrenciler tabletlerine kavuştu. Dağıtılan tabletlerin yanı sıra 62 okulda proje kapsamında bin 646 tane sınıfa etkileşimli tahta takıldığını belirten Ekrem Serin, bunun yanında 65 adet doküman kameranın takıldığını, yine 65 adet çok fonksiyonlu yazıcı okullarımıza verildiğini aynı zamanda 2 tane uzaktan eğitim merkezi açıldığı bilgisini verdi. Serin, “Bugün ilk olarak 689 tane tablet dağıtımı yapacağız. Bu tabletler önümüzdeki günlerle bu tahtalarla etkileşimli hale gelecek. Bunların içerikleri hazırlanıyor. Ümit ediyoruz ki yapılacak bu faaliyetler öğrencilerimize teknolojiyi daha iyi kullanma fırsatı sunar.” dedi.

Bu teknolojinin kullanılmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Serin, 62 okulda yaklaşık 2 bin 400 öğretmenlerin çeşitli kurslarla eğitildiğini ifade etti. Öğretmenlerin tabletleri kullanır hale geldiğini söyleyen Serin, öğrencilerin de bu tabletleri aldıktan sonra teknolojiyi kullanır hale geleceğini dile getirdi.

Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın ise 20 yıl önce beyaz tebeşir kampanyaları yaparken, artık teknolojik bir noktaya geldiklerini dile getirdi. Aydın, “Fatih Projesi ile hem bilgi teknolojisini yakalamak, hem de defter kitabın yerine artık çağın getirdiği materyali kullanmak gereklidir.” diye konuştu.

Kitapları taşımanın çok ağır olduğu dile getiren Özge Açıkgöz isimli bir öğrenci, bütün bilgilerin tablette olduğunu ve kendileri için iyi bir durum olduğunu kaydetti. Tabletlere kavuştukları için çok mutlu olduğunu söyleyen Şeydanur Şeker isimli bir öğrenci de, “Ağırlık olmayacak, daha etkili ders çalışacağız, daha eğlenceli olacak ve daha çok konu yükleyebileceğiz.” ifadelerinde bulundu. Tablet aldıkları için çok memnun olduklarını belirten Furkan Alper Oktay bir öğrenci ise şunları kaydetti: “Tablet aldığımız için çok şanslıyız. İnşallah derslerimiz de daha iyi olur.”

ETİKETLER: