SON TV

İETT sahte özürlülerin peşinde

İETT Genel Müdürlüğü, sahte rapor ile ücretsiz taşıma kartı alan uyanıkların peşine düştü. Sahte özürlü raporu alarak İETT’nin ulaşım hizmetlerinden bedelsiz faydalanmak isteyen uyanıkların raporları tek tek kontrol ediliyor. Sahte rapor ibraz ettiği anlaşılan uyanıklar hakkında savcılıklara suç duyuruları yapılıyor.

İETT sahte özürlülerin peşinde

SON.TV/ÖZEL HABER-İstanbul’da sahte özürlü raporu ile İETT’nin ulaşım hizmetlerinden ücretsiz faydalanmak isteyen uyanıklar artık eskisi kadar rahat değil. İETT Genel Müdürlüğü uyanıkların adeta ensesinde…

İETT, Sahte özürlü raporu alarak İETT’nin ulaşım hizmetlerinden bedelsiz faydalanmak isteyen kişilerin raporları tek tek kontrol ediliyor. Sahte rapor ibraz ettiği anlaşılan uyanıklar hakkında savcılıklara suç duyuruları yapılıyor. Yapılan suç duyuruları sonrasında çok sayıda uyanık hakkında ağır ceza mahkemelerinde davalar açılmış durumda.

İşte bu uyanıklardan bir tanesi de H.K… Şişli Etfal Hastanesi’nden Y.D adına düzenlenen sağlık kurulu raporunun üstüne fotoğrafını yapıştıran ve kendi kimlik bilgilerini monte eden H.K.,bu raporu ücretsiz toplu taşıma kartı alabilmek için İETT’ye ibraz etti. İETT kartı verdi ama diğer taraftan da belgelerin teyidini yapmaya koyuldu. İETT raporun doğruluğunu teyit için Şişli Etfal Hastanesi’ne yazı yazınca uyanığın foyası ayyuka çıktı. Savcılığa yapılan suç duyurusu ardından savcı H.K hakkında kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık suçundan dava açtı.

B.Ö de sahte özürlü raporu hazırlayarak İETT’ye veren uyanıklardan… Hasaki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yüzde 40 özürlü olduğunu gösteren bir rapor alarak ücretsiz ulaşım kartı almak isteyen B.Ö’nün foyası, raporu hastaneden teyit edildiğinde ortaya çıktı. Hastane böyle bir rapor vermediklerini bildirince İETT savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yapılan soruşturma sonucunda B.Ö.’nün sahte kart ile 703 kere geçiş yaparak kurumu 1292 TL zarara uğrattığı belirlenince hakkında da ağır cezada dava açıldı.
YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi, link verilmeden alıntılanamaz.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: