SON TV

Apo’nun güvercinleri

SON.TV, şu günlerde MİT’in, PKK’nın silah bırakması için İmralı’da görüştüğü Abdullah Öcalan’ın bugüne dek gün yüzüne çıkmamış özel fotoğraflarını yayınlıyor. Öcalan’ın Şam’da kaldığı dönemde güvercin beslerken çektirdiği fotoğrafları görünce şaşıracaksınız.

Apo’nun güvercinleri

SON.TV / ÖZEL HABER – SON.TV, şu günlerde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), PKK’nın silah bırakması için görüştüğü İmralı’da yatan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın bugüne dek gün yüzüne çıkmamış özel fotoğraflarını yayınlıyor.

Öcalan’ın, devletin istihbarat birimlerinin arşivinde yer alan özel albümünü ele geçirdik. Albümde yer alan fotoğraflar 1990’lı yılların başından itibaren Suriye’nin başkenti Şam ile Lübnan’ın Bekaa Vadisi’nde teröristler tarafından çekilmiş. Şam’daki fotoğraflar, Öcalan’ın ilginç bir hobisini gözler önüne seriyor: Güvercin besleyiciliği…
Abdullah Öcalan, 1999’da yakalandıktan sonra konulduğu İmralı Cezaevi’nde, hapishanede kuş beslemesine izin verilmeyen bir adamın öyküsünün anlatıldığı Alcatraz Kuşçusu filmindeki gibi kuş merakından vazgeçmek zorunda kalmış.

BEYAZ GÜVERCİN VE KALAŞNİKOF POZU
Abdullah Öcalan’ın 1990’lı yılların başında barışı simgeleyen güvercinlerle poz vermesi ilginç. Zira terör örgütü PKK’nın o dönemdeki politikası ‘sonuna kadar şiddetti’. PKK, terör uzmanlarına göre tarihinde en fazla militan sayısına o dönemde ulaşmıştı. Çatışmaların şiddeti günden güne artıyordu. Ve bugün olduğu gibi Kürt sorununun çözümü için neler yapılması gerektiğini tartışmak için henüz çok erkendi. PKK’nın silah bırakması gündemde değildi.

Öcalan’ın güvercinlerle poz verdiği o yıllarda terörü sona erdirmenin ve Kürt sorununu çözmenin pek de mümkün olmadığını Öcalan’ın, beyaz güvercin ve Kalaşnikof tüfekle verdiği poz da gözler önüne seriyor. Bu poz, silahla çözüm arayan örgütün temel çelişkisinin simgesi gibi duruyor. Diğer fotoğraflarda ise Öcalan, beslediği güvercinlerle poz vermiş.
YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi, link verilmeden alıntılanamaz.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: