SON TV

PKK’nın elindeki rehineler konuştu

Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen haber sitesi, PKK'nın elindeki rehinelerin son fotoğraflarını ve açıklamalarını yayınladı.

PKK’nın elindeki rehineler konuştu

Rehineler mesajlarında ailelerinin dik durmasını eğilip bükülmemesini istedi.

Öcalan, 23 Şubat’ta 2. BDP Heyeti ile yaptığı görüşmede PKK’nin elinde tutsakların serbest bırakılması çağrısı yapmıştı.

Daha sonra BDP’li vekillerinde Kandil’de terör örgütü yöneticileriyle yaptığı görüşmenin ardından rehinelerin 10 gün içinde bırakılacağı öğrenilmişti.

Astsubay Abdullah Söpçeler ve uzman çavuş Zihni Koç, 9 Temmuz 2011’de Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, kaymakam adayı Kenan Erenoğlu aynı yıl 12 Ağustos’ta Muş-Kulp karayolu üzerinde , uzman çavuş Kemal Ekinci 1 Ekim’de Şırnak merkezde, polis memuru Nadir Özgen ise 10 Eylül’de Van’ın Çatak ilçesinde teröristlerce kaçırılmıştı.

Sitede PKK’nin kaçırdığı isimlerin şu açıklamaları yaptıkları belirtiliyor.

KENAN EROĞLU

Ben kaymakam adayı Kenan Erenoğlu. 2011 yılının Ağustos ayında sivil yolculuk yaparken Muş ve Diyarbakır arasında alındık. O tarihten bu yana da buradayız.
Şu an ailelerimizin bizleri iyi bilmesini istiyoruz. Tek dileğimiz bu. İyiyim ve kendilerine bu süreçte çok iyi bakmalarını istiyorum. Moralli olsunlar. Ve inşallah en kısa zamanda, en yakın zamanda onlara kavuşma ümidindeyiz
Bir sürecin işlediğini radyodan takip edebiliyoruz, kısıtlı imkanlarla. Umarız herşey hayırlısıyla en uygun şekilde sonuçlanır.

ZİHNİ KOÇ

Ben Zihni Koç. Uzman çavuşum. Diyarbakır-Lice arasında yaklaşık iki yıl önce alındım. Şu anda buradayız iki yıldır yaklaşık olarak. Sağlık durumum iyi. Gayet iyiyim. Ailemin öyle bilmesini istiyorum.

Onları seviyorum. İlla ki bu süreç içerisinde biraz özledik. Yaklaşık iki yıl oldu. Onun dışında söyleyeceğim bir şey yok. Dik dursunlar, sağlam dursunlar. Onun dışında bu süreç içerisinde yıprandıklarını hissediyorum ama ona göre de kendilerine iyi baksınlar. Görüşmeler hakkında pek yorum yapmayı düşünmüyorum ancak umuyorum olumlu olur.

ABDULLAH SÖPÇELER

Ben Abdullah Söpçeler. 9 Temmuz 2011 tarihinde Diyarbakır-Lice karayolunda alındım. Yaklaşık 21 aydır burada tutuluyorum. Sağlık durumum genel olarak iyi. Çok ciddi herhangi bir problemim yok. Aileme söylemek istediğim onların da kendilerine dikkat etmeleri, iyi olmaları, morallerini bozmamaları; dirayetli ve moralli bir şekilde davranmaya devam etmek istiyorum.
Bu sürecin olumlu sonuçlanmasını istiyorum. En hayırlı sonuçla nihayete ermesini diliyorum.

KEMAL EKİCİ

Ben Kemal Ekici. Şırnak’ta uzman çavuştum. Şırnak’ta evimin önünden alındım. Yaklaşık 18 aydan beri buradayım.
Sağlık durumum çok şükür iyidir. Aileme de buradan selamlar söylüyorum. Ailemin de bu süreçte dik durmasını bekliyorum. Ailemin de katkıda bulunmasını istiyorum.
Bu süreci radyodan dinliyoruz. Olursa olumlu yönde Hak’tan hayırlısı diyoruz.

NADİR ÖZGEN

Ben Nadir Özgen. Van Çatak’tan alındım. 2011 Eylül ayında alındım. Van Çatak’ta polis memuruydum.
Sağlık durumum çok iyi. Ailemin de dimdik ayakta durmasını istiyorum bu süreçte. Radyodan dinlediğimiz kadarıyla inşallah hayırlı olur, herşey iyi olur, sürecin iyi sonuçlanmasını bekliyoruz.

RAMAZAN BAŞAR

“Adım Ramazan Başar. Mardinliyim. Amed Bingöl arasında yakalandık. Sağlığımız, durumumuz iyidir. Ailelerimiz bizi merak etmesin. Umarım en yakın zamanda kavuşuruz birbirimize. Tartışmaları radyodan duyduk. Böyle bir görüşme var, umarım iyi olur.”

REŞAT ÇEÇAN

“Adım Reşat Çeçan. Urfa Suruçluyum. 6 Ağustos 2012 tarihinde Amed Bingöl istikametinde Anne babamızın ellerinden öpüyoruz umarım bir an önce kavuşuruz. Artık kan dökülmesine karşıyız. Benim de bir kardeşim dağdadır. Kardeşim örgüttü ben de asker, bir çatışmada karşı karşıya gelsek ya o beni vuracak, ya da ben onu. Böyle bir şeyin olmamasını istiyorum. Kardeş kardeşi vuruyor.

HADİ GİZLİ

“Urfa Viranşehir’denim. Aslen Arab’ım. Ağustos 2012’de Lice etrafında esir alındık. Şu anda örgütün elindeyiz.
Hem ruhsal hem de fiziki olarak sağlık durumumuz iyi.
Bir an önce ailemize kavuşmayı umuyoruz. Umarız bir an önce bu hasretlik biter.

ETİKETLER: