SON TV

Nagehan Alçı’ya hakarete iki yıl hapis istemi

Yazar Nihat Genç’in Oda TV’de Milliyet Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı’ya ağır hakaretlerde bulunduğu yazı davalık oldu. Savcı, Alçı’ya “Yarın bir gün hamile kaldığında, konu komşuyu kesinlikle inandıramazsın bebeğin kocandan olduğuna” diyen Genç’e hakaret davası açtı. Genç’in iki yıla kadar hapsi isteniyor.

Nagehan Alçı’ya hakarete iki yıl hapis istemi

EMRE ÇAKIR / SON.TV ÖZEL HABER – Yazar Nihat Genç’in Oda TV’de Milliyet Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı’ya ağır hakaretlerde bulunduğu yazı davalık oldu. Savcı, Alçı’ya “Yarın bir gün hamile kaldığında, konu komşuyu kesinlikle inandıramazsın bebeğin kocandan olduğuna” diyen Genç’e hakaret davası açtı.
Genç, Oda TV’de 4 Kasım 2011’de kaleme aldığı yazısında şok ifadeler kullanmıştı. Genç, yazısında yazar Rasim Ozan Kütahyalı’nın eşi Nagehan Alçı için, “Nagehan Alçı denen kadın”, “‘Taze gelinim’ senin evin yok mudur diye sormaz mı kayınvaliden cicibaban” gibi ifadeler kullanan Nihat Genç’in en çirkin cümlesi ise şuydu:
“Milletin ağzı torba değil ki büzesin, her Allah’ın akşamı TV’lerdesin, bak buradan söylüyorum yarın bir gün hamile kaldığında, konu komşuyu kesinlikle inandıramazsın bebeğin kocandan olduğuna…”

ALÇI ŞİKÂYETÇİ OLDU
Nagehan Alçı, bu çirkin iftira dolu ifadeler üzerine Nihat Genç hakkında savcılığa şikâyet dilekçesi verdi. Alçı, dilekçesinde Nihat Genç’in kendisine hakaret ettiğini belirtti ve işlem yapılmasını talep etti. Savcılık da hemen soruşturma başlattı.
SON.TV muhabirinin ulaştığı belgelere göre yaklaşık 1,5 yıldır devam eden soruşturma geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Cumhuriyet Savcısı hazırladığı iddianamede Nihat Genç’in Nagehan Alçı’ya alenen hakaret ettiğini belirtti ve 2 yıla kadar hapis sitemiyle yargılanması için iddianame düzenledi. Genç, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi link gösterilmeden alıntılanamaz.

0/5 (0 Reviews)