SON TV

Ferit Şahenk’in kızı nerede çalışıyor?

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, kurumsallaşma ve özellikle kızı Defne Şahenk ile ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti.

Ferit Şahenk’in kızı nerede çalışıyor?

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, kurumsallaşma ve özellikle kızı Defne Şahenk ile ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti.

Ekonomist dergisinin, iş dünyasından 3 bin temsilciye gönderdiği anket formuyla seçilen ‘Yılın İş İnsanları’ araştırmasında ödüller sahiplerini buldu.

Törende, ‘Yılın Profesyoneli’ ödülü Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’e, ‘Yılın Kadın Girişimcisi’ ödülü Trendyol Kurucu Ortağı Demet Mutlu’ya ve ‘Yılın Erkek Girişimcisi’ ödülü Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu’ya verildi.

‘Yılın İş İnsanı’ ödülünü alan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, kurumsallaşma ve özellikle kızı Defne Şahenk ile ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti. Şahenk, “Buradaki kutlamadan sonra evde de kızımın ilk işini kutlayacağız. Bugün kızım ilk kez çalışma hayatına adım attı. İstanbul Fashion Week’te görev aldı. Doğuş Holding olarak kurumsallaşmaya çok önem veriyoruz. Amacım, kızıma yük olmayacak bir holding bırakmak. Ama aynı zamanda holdinge de yük olmayacak bir kız yetiştirmeye çalışıyorum” dedi.

GURUR DUYUYORUM
Şahenk, “Bundan on yıl evveline kadar Uluslararası Para Fonu (IMF) direktörlerinin adını ezberleken, artık IMF’ye borç para verir durumuna gelen bir Türkiye var. 2020 yılında iş alan, İstanbul’da olimpiyatları görme cesaretini gösteren bu Türkiye’de, yabancı yatırımcılar gelirken ‘eyvah ben ne yapacağım’ diye düşünürken, şimdi kendisi yurt dışında marka üreten, yöneten bir Türkiye’de, ekonomik ve siyasi istikrarı yakalamış bir memlekette, Avrupa’nın en doğusu, Orta Doğu’nun en batısındaki Türkiye’de iş adamı olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

TÜSİAD BAŞKANLIĞI EN ÖNEMLİ SINAV
TÜSİAD eski Başkanı Ümit Boyner de, 3 yıllık başkanlık döneminin hayatının en önemli sınavı olduğunu söyleyerek, kendisi için eğitici, geliştiren, güçlü dostluklar kurduğu, dayanışmacı ve paylaşımcı bir dönemi geride bıraktığını ifade etti.