SON TV

Milli Eğitim Bakanlığı, kadın ped firması ile protokol imzaladı

Ped markasıyla anlaşma yapıldı. Kız ve erkek öğrencilere CD'li eğitim geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, kadın ped firması ile protokol imzaladı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), bir kadın pedi markasıyla işbirliği protokolü imzalayarak, 6-7’nci sınıflardaki kız öğrencilere ücretsiz ped dağıtacak, kız ve erkek öğrencilere CD eşliğinde ergenlik eğitimi verecek. 5 yıl boyunca sürecek eğitim ocak ayında başlayıp hazirana kadar sürecek.

BİR SAAT ANNE-KIZ EĞİTİMİ
Ergenlik eğitimi, sınıflarda bir ders saati süresi kadar, ders dışı zorunlu etkinlik olarak yapılacak. Uzmanlarca verilecek eğitimler, kız öğrencilere ve annelerine, varsa okulun toplantı salonunda, yoksa bir derslikte en fazla 100 kişilik gruplar halinde gerçekleştirilecek. Kız öğrenciler ve annelerinin bilgilendirilmesinin ardından kız öğrencilere üreme sistemleri, kişisel bakım, adet dönemleri ve dengeli beslenme gibi konuları içeren eğitim kitapları ve hijyenik ped içeren hediye paketleri dağıtılacak.

VELİYE MEKTUP
Erkek öğrencilere ise okulun rehber öğretmeni, yoksa uygun bir öğretmen tarafından eğitim CD’si izlettirilerek bilgi aktarılacak. Anne ve babalara da öğrencilere verilen eğitim hakkında hazırlanan bilgilendirme mektupları dağıtılacak. Öte yandan projenin sağlıklı ilerlemesi için her ilde bir “il yürütme koordinasyon kurulu” oluşturulacak.

0/5 (0 Reviews)