SON TV

Doğa Koleji’nde Apple sınıfı!

Türkiye’nin ilk ‘Lighthouse’u olan Doğa Koleji, 26-28 Kasım tarihlerinde Ataşehir Doğa Koleji’nde gerçekleşen konvansiyon ile bu ünvanı taçlandırdı. “ Işıkları Yak!” adıyla gerçekleşen konvansiyonda eğitim dünyasının liderleri; şirketler, eğitim yöneticileri ve öğretmenler bir araya geldi.

Doğa Koleji’nde Apple sınıfı!

Yurtdışından Apple uzmanlarının da katıldığı Konvansiyon, 26-28 Kasım tarihleri arasında 3 gün sürdü. İlk iki günün iPad’li eğitim çalıştaylarıyla geçen konvansiyonun ikinci gününde, lise ve ortaokul düzeyinde her branştan Doğa Koleji öğretmeni, meslektaşlarına sınıf içi ve sınıf dışında iPad ile yaptıkları ürün ve uygulamaları sundu.

Doğa Koleji Anadolu Liseleri’ndeki t-MBA (teenager MBA) Eğitim Modeli çatısı altında Apple’ın gözbebeği olarak nitelenen t-Mentorler projesi de programda yer aldı. t-Mentor projesi, teknolojik uygulamaları akranları ve öğretmenleriyle paylaşan, bu alanda onlara rehberlik eden öğrencilerin oluşturduğu bir öğrenci grubunu kapsıyor. t-Mentor’ler t-MBA’in kalbi olan Öğrenci Meclisleri’ne bağlı olarak çalışıyorlar.

Konvansiyon’un son gününde ise Doğa Koleji’nde iş ve eğitim dünyasından liderler, Apple uzmanlarıyla bir araya gelerek eğitim teknolojilerinin penceresini araladılar. Yurtdışından gelen Lighthouse okullarının sunumları, Apple uzmanlarından çalışmalar, Doğa Koleji’nin Apple ortaklığıyla yürüttüğü Challenge Based Learning adlı öğrenci projeleri, Wiki sosyal platformu sunumlar arasında yer aldı.

Teknolojik imkânlarıyla en gelişmiş okul
Doğa Koleji’nde öğrenciler derslerde iPad ile eğitim görüyor. Apple ve Promethan’ın teknolojik imkânlarıyla Avrupa’nın en gelişmiş okulu sıfatını kazanan Doğa Koleji Ataşehir ve Kurtköy Kampüsü’nde öğrenciler Apple sınıflarında eğitim alıyorlar. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan sertifika ile ödüllendiriliyor. Doğa Koleji dünya çapında bulunduğu her ülkede sadece bir tane olan “light-house” olarak anılan, Apple’ın teknoloji merkezli okulları arasında yer almanın gururunu yaşıyor.

ETİKETLER: