SON TV

‘Ben başsavcıyım’ tribi davalık etti

Hangi Savcı gözleme yüzünden kavga etti.

‘Ben başsavcıyım’ tribi davalık etti

SON.TV – İstanbul Adliyesi’nde görev yapan Savcı Mehmet Ali Erbay, Edremit’te Tropicana isimli bir çay bahçesine gitti. Bira ile gözleme siparişi verdi. Uzun süre gözlemesinin gelmemesine çok sinirlenen Savcı, mutfak kısmına giderek, “Hangi beyinsiz, hangi geri zekâlı gözleme yapıyor. Bir gözleme yapamadı” diye bağırmaya başladı.

‘BURAYI KAPATIRACAĞIM ‘
SABAH Gazetesi’nin haberine göre; Savcı Erbay’ın yanına gelen gözleme ustası Sabri Can, “Bana nasıl hakaret edersin? Gözleme yapmak için beyin gerekmiyor” diye karşılık verdi. Savcı “Seni kim işe aldı geri zekâlı” dedi. Küfür etmeye başlayan Savcı Erbay’ın başına kafe çalışanları toplandı.

Erbay, yanına gelen kafe sahibi Yakup Karameşe’ye, “Ben başsavcıyım. Bu geri zekâlıları sen mi işe aldın? Burayı kapattıracağım, sizi mahvedeceğim” diye bağırdı. Kafe görevlisi Burak Erdoğan’ın, patronunun talimatı ile kendisini dışarı çıkarmaya yeltenmesi üzerine Savcı, Erdoğan’a vurdu. Erdoğan yere düştü. Savcı Erbay, diğer görevlilerle de kavga etti. Kavga sırasında yere düşen ve burnu kanayan Savcı Erbay’ı çalışanların elinden kafedeki müşteriler aldı.

Savcı, iddialara göre jandarmanın, kafe sahibi Yakup Akmeşe ve gözleme ustası Sabri Can’ın gözaltına alması sırasında da “Şimdi sizin ananızı s… Kapattıracağım burayı” diye bağırdı. Hüseyim Çam isimli kafe çalışanı Savcı’dan çenesine yumruk yedi. Savcı Erbay hakkında 5 ayrı kafe çalışanının şikâyeti üzerine, “tehdit, hakaret ve kasten adam yaralama” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Erbay’ın dosyası, görev yeri İstanbul olduğu için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Yargılama İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sürüyor.

0/5 (0 Reviews)