SON TV

Adliye çalışanlarına akbil yardımı geliyor!

Daha önce akbil yardımından yararlanan ancak, yılbaşından itibaren kaldırılan büyükşehirlerdeki adliye personeline yol yardımı uygulaması, Nisan ayında tekrar verilmeye başlanacak.

Adliye çalışanlarına akbil yardımı geliyor!

SON.TV / ÖZEL HABER – Daha önce akbil yardımından yararlanan ancak, yılbaşından itibaren bu hakları kaldırılan büyükşehirlerdeki adliye personeline Adalet Bakanlığı’ndan müjde gibi bir haber geldi. Büyükşehirlerdeki adalet personeli, Nisan ayında itibaren bu haktan yeniden faydalanmaya başlayacak.

Adalet Bakanlığı’na bağlı Ankara, İstanbul ve İzmir Adliyesi personeli, yılbaşından önce yol yardımı alıyordu. Ancak alınan bir karar ile bu yol yardımı verilmekten vazgeçildi. Son.tv’nin ulaştığı bilgiye göre, üç büyükşehirdeki adliye personeline verilen 155 TL yol yardımı, Nisan itibari ile tekrar ödenmeye başlanacak. Böylelikle yol yardımından dolayı mağdur olan birçok adliye personeli aylık yol yardımlarını tekrar alabilecek. Ancak, geçmişe dönük yol yardımları ise ödenmeyecek. Büyükşehirlerdeki adliye personeli yol yardımı hakkını yeniden kazanmanın sevincini yaşıyor.

HAKİM VE SAVCILARA LÜKS SERVİS
Diğer taraftan İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görev alan Hakim ve Savcı’ların ulaşımı için eski model İETT otubüslerinin yerini artık son model servis araçları alacak. Son.tv muhabirinin edindiği bilgiye göre, Nisan ayı itibari ile Hakim ve Savcı’ları taşıyan servis aracı olarak kullanılan eski İETT araçlarının yerini ise lüks servis araçları alacak. Hakim ve savcılar bu araçlara ücret ödemeden binebilecek. Geçmişte hakim savcılar servis araçlarına akbil basarak binebiliyorlardı.

YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi, aktif link verilmeden alıntılanamaz.

0/5 (0 Reviews)