SON TV

JLo’nun şapkacısı Türkiye’de

Jennifer Lopez, Justin Bieber gibi dünya starlarının takmadan konsere çıkmadığı New Era markalı şapkalar Türkiye'ye çıkarma yaptı. İlk etapta 200 bin adetlik satış bekleniyor

JLo’nun şapkacısı Türkiye’de

Tüm dünyada moda fenomeni haline gelen New Era markalı şapkalar Türkiye’de ikinci bahara hazırlanıyor. 6 yıl önce pazara girmeyi deneyen ancak distribütör sorunu nedeniyle bu niyetini ertelemek zorunda kalan marka, dünyaca ünlü terlik markası Havaianas’ın distribütörü N2N Tekstil’le 5 yıllık sözleşme imzaladı. Müzik dünyasının trend yaratan ünlüleri Jennifer Lopez, Justin Bieber’ın takmadan konsere çıkmadığı New Era, 400 noktada satılacak. Özellikle büyük şehirler ve güney sahillerinde markaya büyük ilgi beklediklerini anlatan N2N Genel Müdürü ve ortağı Yasemin Görece, Türkiye’nin genç nüfusu ve artan gelir seviyesiyle markanın stratejik pazarları arasına girdiğini belirtti. Görece, “1920’de kurulan ve aile şirketi tarafından yönetilen bir marka New Era. Ekonomik krizle birlikte Avrupa’yı yeniden yapılandırıyor. Türkiye de bu sürecin önemli taşlarından biri olacak. İlk iki yıllık satışlara bakılarak bölge üssü olması gündemde” şeklinde konuştu. New Era’nın 200 lisanslı kulüp için üretim yaptığını anlatan Görece, Türkiye’de de spor organizasyonları ve gençlik etkinliklerine sponsor olacaklarını belirtti.

40-160 TL arasında satılacak
Dünya starlarının aksesuvarı New Era, yılda 30 milyon şapka üretiyor. Yıllık cirosu 500 milyon doları aşıyor. Markanın Türkiye’deki satış fiyatı 40 ila 160 TL arasında olacak.

ETİKETLER: