SON TV

MHP’li Yusuf Ziya İrbeç’ten şok iddia!

MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, Antalya'da kendisine linç girişiminde bulunulduğunu öne sürerek, 'Son gelişmeler karşısında Sayın Genel Başkan'ın şahsımı öldürmeye azmettirme anlayışından vazgeçmediğini görüyorum. Bu vahim durum bir an önce düzeltilmelidir. Aksi takdirde, şahsıma yönelik hayati tehlike karşısında gerekli tedbirleri almak üzere yetkililerin re'sen harekete geçmesi gerekmektedir' dedi.

MHP’li Yusuf Ziya İrbeç’ten şok iddia!

SON.TV / İrbeç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Antalya Serik’te 31 Mart’ta kendisine yönelik linç girişiminde bulunulduğunu ifade ederek, buna ilişkin görüntüleri gösterdi.

İrbeç, Serik’te Ülkü Ocakları temsilcisi bazı kişilerce protokole ayrılan yerde taciz edildiğini, MHP Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı’nın, kendisine küfür ettiğini, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker’in öncülüğünde, elinde demir çubuklar olan kişilerle birlikte linç girişiminde bulunulduğunu, kendisini koruyan güvenlik güçlerine de saldırıldığını savundu.

Bu olaylardan 1,5 dakika sonra Bahçeli’nin olay yerine geldiğini, olayın etkisini görmesine rağmen suskunluğunu sürdürdüğünü belirten İrbeç, ‘Şu ana kadar Genel Merkez yöneticilerinden hiçbir tepki gelmediği gibi linç girişimine karış geçmiş olsun temennisinde bulunulmadı, özür dilenmedi. Nereden gelirse gelsin şiddete prim verilemez, oh olsun denilemez. MHP, bir kişinin veya küçük bir grubun partisi değildir’ dedi.

Olayın arka planını anlamakta güçlük çektiğini vurgulayan İrbeç, Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir olay yaşanmadığını söyledi. Bahçeli’nin, 2011 seçimlerinden sonra iki kez Antalya’ya geldiğini ve bu olayların o geldiğinde gerçekleştiğini savunan İrbeç, Bahçeli’nin, bunların nereden çıktığını düşünmesi gerektiğini belirtti.

İrbeç, böyle bir olayın 2 Eylül 2012’de seçim bölgesi Elmalı’da da yaşandığını kaydederek, Bahçeli’nin gözleri önünde protokole girmesinin, saldırıda bulunularak engellenmek istendiğini vurguladı.

Bu olayın basit bir şekilde geçiştirilemeyeceğini, suskunluğa verilerek kapatılamayacağını dile getiren İrbeç, Serik’te yaşanan saldırıda gözü dönmüşlüğün açık olduğunu söyledi.

İrbeç, partinin iktidarı için yollara düştüğünde, Bahçeli’nin, ‘İçimizdeki siyasi mayındır. Pimi çekip patlatalım’ dediğini ancak Bahçeli’ye karşı iyi niyetini koruduğunu belirtti. İrbeç, iki kez seçim bölgesinde şiddete maruz bırakıldığını ileri sürerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Son gelişmeler karşısında Sayın Genel Başkan’ın şahsımı öldürmeye azmettirme anlayışından vazgeçmediğini görüyorum. Bu vahim durum bir an önce düzeltilmelidir. Kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama şarttır. Aksi takdirde, şahsıma yönelik hayati tehlike karşısında gerekli tedbirleri almak üzere yetkililerin re’sen harekete geçmesi gerekmektedir. Buradan yetkililere duyuruyorum. Seçildiğim bölgemde ihanet planlarını yapanlar engellenmelidir.’

İrbeç, bir gazetecinin, ‘Bahçeli’nin sizi öldürmeye çalıştığını ifade ediyorsunuz’ demesi üzerine, ‘Ben söylemedim, basına yansıdı. Bu kanaatteyim. Bahçeli, ‘İrbeç, pimini çekelim patlatalım’ diyor. Bu bir yönlendirmedir, ölüme azmettirme kadar tehlikedir. Birinci defasında ‘tehlikeli ama tamir edilebilir’ dedik ama ikinci kez linç girişimini kendi özel kalem müdürü marifetiyle gördüğümüzde ve Genel Başkan’dan şu ana kadar tepki gelmedi. Bunun önlemi alınması gerekiyor. Benim 10 yıl içinde buna karşı dava açma hakkım bulunuyor, bunu saklı tutuyorum’ dedi.

ETİKETLER: