SON TV

Peker saldırısındaki zanlı Onur Özbizerdik yakalandı

Olgun Peker’in Şişli’de bir gece kulübünde silahlı saldırıya uğraması olayına karıştığı iddiasıyla Onur Özbizerdik Kocaeli’nde gözaltına alındı.

Peker saldırısındaki zanlı Onur Özbizerdik yakalandı

SON.TV – İSTANBUL’daki olay, önceki akşam saat 23.00 sıralarında Nişantaşı Maçka’daki müzikli bir restoranda meydana geldi. İddiaya göre, mekanda çıkan bir tartışma sonucu, tanınmış “babalardan” Dündar Kılıç’ın torunu olan Onur Özbizerdik, şike davası sanıklarından Olgun Peker’e tek el ateş etti. 9 mm çapında silahla sol ayak baldırından vurulan Peker, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Olgun Peker, Şişli’deki bir gece kulübünde önceki gece silahlı saldırıya uğramıştı. Saat 22.30 sıralarında gerçekleşen olayda bacağından vurulan Peker, Alman Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alınmıştı. Olay sonrası soruşturma başlatan polis, Olgun Peker’in bilgisine başvurdu. Hastanede Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine ifade veren Peker’in, kendisini Onur Özbizerdik’in vurduğunu söyledi.

DÜN GECE YAKALANDI

İfadeler üzerine harekete geçen İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Onur Özbizerdik’in yakalanması için çalışma başlattı. Silahla yaralama olayının şüphelisi olarak Özbizerdik, saat 00.30 sıralarında yapılan operasyonla Kocaeli’nde gözaltına alındı. Onur Özbizerdik’in Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülüp sorgulanacak.

ELİ CEBİNDE UZAKLAŞMIŞ
Olay yerindeki kamera kayıtlarında ise, Peker ve Özbizerdik koridorda yanyana görüldü. Ancak saldırı anı kameralar tarafından tespit edilemedi. Saldırıdan sonra Özbizerdik’in, sakin bir şekilde dışarıya çıkıp eli cebinde olay yerinden uzaklatığı tespit edildi.

‘BENİ ONUR VURDU’
Hastanede ifadesine başvurulan Olgun Peker’in, saldırganın Onur Özbizerdik olduğunu söylediği öğrenildi. Olayın Özbizerdik tarafından gerçekleştirildiğinin belirlenmesi üzerine polis zanlıyı yakalamak için araştırma başlattı. Ancak, Özbizerdik’in izine henüz rastlanmadığı öğrenildi.
Peker’in ifadesinde, saldırganla aralarında bir tartışma yaşanmadığını söylediği öğrenildi. Peker’in şu ifadeyi verdiği öne sürüldü: “Misafirlerle oturuyorduk. Onur Özbizerdik geldi. Kendisiyle tanışıyorduk. Başka bir masada tek başına oturmaya başladı. Ben de kalkıp garson aracılığıyla yanımıza gelmesini istedim. Masamıza geldi. Fazla oturmadan kolkola koridora çıktık. Birlikte yürüyorduk. Ne olduğunu anlayamadım. Silahını çekip ateş etti.” Peker’in davetlileri arasında, eski Fenerbahçeli Sırp futbolcu Mateja Kejman’ın da bulunduğu öğrenildi.

Dedesi, Dündar Kılıç Üvey babası, Çakıcı

Çok sayıda silahlı saldırı, yaralama ve cinayet olayına karışan Onur Özbizerdik’in, hapisten çıktıktan kısa süre sonra yeni bir olayda ortaya çıkması, dikkatleri yine üzerine çekti. Ünlü “babalardan” Dündar Kılıç’ın torunu olan Onur Özbizerdik, Uğur Kılıç’ın ilk eşi Mersin’li Uğur Özbizerdik’in oğlu. Annesi Uğur Kılıç ise halen hapiste bulunan Alaattin Çakıcı’nın ikinci eşi. 1983 doğumlu Özbizerdik, annesi gözlerinin önünde öldürüldüğünde henüz 13 yaşındaydı. Annesini, kendisine rol model olarak seçtiği üvey babası Çakıcı öldürmüştü. Annesinin ölümünden sonra Şişli Terakki Lisesi’ndeki eğitimini bıraktı ve ondan sonra birçok karanlık olayda ortaya çıktı.

OLAYLARIN ADAMI
* Henüz 15 yaşındayken, park etme tartışması yüzünden Ünal Acar’ı bacağından vurdu. Şikayetçi olmayınca serbest kaldı.
* Silahla yakalandı, yine serbest kaldı.
* Reşit bile olmadan, Çakıcı’nın kardeşi Gencay Çakıcı’yı yaralamaya azmettirmek suçundan cezaevine girdi.
* 2005 yılında Etiler’de 2 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı çatışmaya adı karıştı. Romanya’ya kaçtı.
* 12 Nisan 2008’de yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Adam öldürmeye teşebbüsten tutuklandı. Bir süre sonra serbest kaldı.
* Polat Towers’ta, 23 Haziran 2009 tarihinde işadamı Fatih Edremit’in öldürülmesiyle ilgili cinayet zanlısı olarak tutuklandı. Yaklaşık 2 yıl süren yargılama sonunda beraat etti.
* 24 Kasım 2011’de, Etiler’de barda çıkan olayda, koruma görevilisini ayağından vurduğu gerekçesiyle gözaltına alındı, serbest bırakıldı.

PEKER, 1 YIL HAPİS YATTI
Futbolda şike davasının bir numaralı sanığı olan Giresunspor eski Başkanı Olgun Peker, 3 Temmuz 2011 tarihindeki operasyonun ardından tutuklanmıştı. 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Peker, 2 Temmuz 2012 tarihinde tahliye edilmişti.

0/5 (0 Reviews)